Liga Mistrzów: Real Madryt pewnie pokonał SSC Napoli

Dodany 15-02-2017, 23:31, do: Liga Mistrzów,

Real Madryt zapewnił sobie sporą zaliczkę przed rewanżem na Stadio San Paolo pokonując SSC Napoli 3:1. 75 minut w ekipie wicemistrzów Włoch rozegrał Piotr Zieliński, a na końcówkę wszedł Arkadiusz Milik. Dla polskiego napastnika był to pierwszy występ od 8 października 2016 r. i zerwania więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie podczas meczu Polska - Dania.

W kadrze "Krółewskich" na to spotkanie zabrakło wracającego do formy po wyleczeniu kontuzji Garetha Bale'a i poobijanego po ostatnim meczu ligowym z Osasuną Danilo. Od pierwszych sekund największe zagrożenie pod bramką Pepe Reiny stwarzał Karim Benzema. Już w pierwszej akcji francuski napastnik mógł zdobyć bramkę, lecz dobrą, instynktowną obroną popisał się bramkarz ''Azzurrich''. W ósmej minucie podopieczni Maurizio Sarriego wyszli na prowadzenie. Po świetnym rozegraniu w środku pola Marek Hamsik podał do Lorenzo Insigne. Włoski skrzydłowy zauważył, że źle ustawiony w polu karnym był Keylor Navas i technicznym uderzeniem z około 40 metrów pokonał Kostarykanina. Cztery minuty później kolejnej sytuacji nie wykorzystał Benzema. Jednak w przypadku byłego zawodnika Olympique Lyon zastosowanie znalazło przysłowie: ''do trzech razy sztuka''. W 18 min. po świetnym dośrodkowaniu zewnętrzna częścią stopy Daniego Carvajala popularny ''Benzinho'' strzałem głową pokonał Reinę. Francuz pod koniec pierwszej części meczu miał jeszcze jedną dobrą szansę do podwyższenia wyniku, lecz trafił w słupek. Wcześniej w sytuacji ''sam na sam'' fatalnie przestrzelił Cristiano Ronaldo.
Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy w dziewięć minut strzelili dwa gole. Najpierw po indywidualnej z akcji prawej strony Ronaldo i wycofaniu przez niego piłki na piętnasty metr płaskim strzałem bramkę zdobył Toni Kroos. Kilka chwil później prowadzenie dla Realu pięknym uderzeniem z prostego podbicia podwyższył Casemiro. Napoli próbowało się odgryźć i zdobyć kontaktową bramkę. Świetnej okazji nie wykorzystał w 68. min Dries Mertens, a gdy do siatki trafił Jose Callejon sędziowie słusznie odgwizdali pozycję spaloną Hiszpana. Przed podopiecznymi Maurizio Sarriego stoi ciężkie zadanie odrobienia strat 7 marca w rewanżu na własnym stadionie,

Real Madryt - SSC Napoli 3:1 (1:1)
0:1 - Lorenzo Insigne (8.)
1:1 - Karim Benzema (19.)
2:1 - Toni Kroos (49.)
3:1 - Casemiro (54.)

Real Madryt: Keylor Navas - Daniel Carvajal, Sergio Ramos (71. Pepe), Raphael Varane, Marcelo – Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić – James Rodriguez (76. Lucas Vázquez), Karim Benzema (82. Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo

SSC Napoli: José Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam – Piotr Zieliński (74. Allan), Amadou Diawara, Marek Hamsik (84. Arkadiusz Milik) – Jose Callejon, Dries Mertens, Lorenzo Insigne

Żółte kartki: Ramos, Modrić - Zieliński, Mertens