Liga Mistrzów: Wysoka wygrana Bayernu. Gol Lewandowskiego

Dodany 15-02-2017, 22:59, do: Liga Mistrzów,

W środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów rozegranym na Allianz Arena w Monachium miejscowy Bayern rozbił Arsenal FC aż 5:1 choć do przerwy zaledwie remisował 1:1. Jednego z goli zdobył Robert Lewandowski.

Pierwszy gol w tym meczu padł już w 11. minucie kiedy to Arjen Robben nieatakowany przez rywali zszedł z prawej flanki w stronę środka i huknął sprzed pola karnego trafiając idealnie w samo okienko bramki strzeżonej przez Davida Ospinę. Arsenal grał odważnie z przodu i stwarzał sobie okazje. W końcu w 29. minucie znajdujący się we własnym polu karnym Robert Lewandowski przy wybijaniu piłki trafił w nogi rywala i sędzia podyktował rzut rożny. Do piłki podszedł Alexis Sanchez i jego strzał zdołał co prawda wybronić Manuel Neuer, lecz przy dobitce golkiper Bayernu nie miał już szans. W 39. minucie londyńczycy wyszli z szybką kontrą, którą strzałem wprost bramkarza zakończył Granit Xhaka. W odpowiedzi po dograniu Davida Alaby tuż nad poprzeczką główkował Lewandowski. W doliczonym czasie Mesut Özil znalazł się sam na sam z golkiperem Bayernu i przegrał ten pojedynek.

Po przerwie Arsenal totalnie się pogubił. Bayern nabrał rozpędu i już w 53. minucie prowadził. Ospinę strzałem głową pokonał Lewandowski. Trzy minuty później nasz reprezentant kapitalnie piętą dograł w pole karne o Thiago Alcantary, któremu pozostało z zimną krwią wykończyć akcję. Hiszpan ponownie na listę strzelców wpisał się w 63. minucie kiedy po rzucie rożnym pika w zamieszaniu wylądowała przed polem karnym i strzałem po rykoszecie nie dał szans Ospinie. Bayern nie rezygnował i wciąż atakował, ale marnował dogodne sytuacje. W końcu w 88. minucie wprowadzony moment wcześniej za naszego rodaka Thomas Müller dostał podanie w pole karne i zwodem myląc obrońców precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w sieci.

Bayern Monachium - Arsenal FC 5:1 (1:1)
1:0 - Arjen Robben (11.)
1:1 - Alexis Sanchez (30.)
2:1 - Robert Lewandowski (53.)
3:1 - Thiago Alcantara (56.)
4:1 - Thiago Alcantara (63.)
5:1 - Thomas Müller (88.)

Bayern: Neuer - Lahm, Javi Martínez, Hummels, Alaba - Alonso, Arturo Vidal - Robben (87. Rafinha), Alcantara, Costa (84. Kimmich) - Lewandowski (86. Müller).

Arsenal FC: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny (49. Gabriel Paulista), Gibbs - Coquelin (77. Giroud), Xhaka - Iwobi (66. Walcott), Özil, Oxlade-Chamberlain - Alexis Sanchez.

Żółte kartki: Mats Hummels, Philipp Lahm - Shkodran Mustafi, Alexis Sanchez, Granit Xhaka.