Liga Europy: Skromne porażki Fenerbahce i Tottenhamu

Dodany 16-02-2017, 21:29, do: Liga Europy,

W czwartek do godziny 21:00 zakończono pierwsze dziewięć meczów 1/16 finału Ligi Europy. W najciekawszych pojedynkach Borussia Moenchengladbach przegrała u siebie z Fiorentiną, a KAA Gent nieoczekiwanie pokonało Tottenham Hotspur. Blisko awansu po wysokich zwycięstwach są Olympique Lyon i FK Rostów.

Najwcześniej na boisko wyszli piłkarze w Krasnodarze gdzie miejscowe FK podejmowało Fenerhbahce SK. Jedyny zwycięski gol dla gospodarzy padł już w 4. minucie. Strzelcem okazał się Viktor Claesson. Skromne 1:0 padło jeszcze na trzech innych boiskach. W Moenchengladbach skromnie zwycięstwo zanotowała ACF Fiorentina, a KAA Gent po golu Jeremy'ego Perbeta okazało się lepsze od Tottenhamu Hotspur. Również jedna bramka padła w Vigo gdzie Szachar Donieck pokonał miejscową Celtę po bramce Gustava Blanco Leschuka. Dobry wynik osiągnęła również FC Kopenhaga, która na wyjeździe pokonała Łudogorets Razgrad 2:1.

Cztery bramki swoim rywalom wbiły FK Rostów i Olympique Lyon. Rosyjska ekipa rozbiła Spartę Praga, która od 32. minuty grała w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Tiemoko Konate. Natomiast francuska drużyna, w której pełne 90 minut zagrał Maciej Rybus, bez większych problemów poradziła sobie na wyjeździe z AZ Alkmaar. Dwa gola dla gości zanotował Alexandre Lacazette. W pozostałych dwóch meczach padły remisy. Olympiakos Pireus nie wykorzystał atutu własnego boiska i bezbramkowo zremisował z Osmanilisporem. W tureckiej drużynie całe spotkanie na ławce rezerwowej przesiedział Łukasz Szukała. Natomiast KRC Genk remisując na wyjeździe z Astrą Giurgiu 2:2 będzie w korzystniejszej sytuacji w rewanżu.

Wyniki spotkań 1/16 finału Ligi Europy (mecze zakończone przed godz. 21:00)

FK Krasnodar - Fenerbahce SK 1:0 (1:0)
1:0 - Claesson (4.)

AZ Alkmaar - Olympique Lyon 1:4 (0:2)
0:1 - Tousart (26.)
0:2 - Lacazette (45+2.)
0:3 - Lacazette (57.)
1:3 - Jahanbakhsh (68. karny)