Lotto Ekstraklasa: Pewna wygrana Korony

Dodany 18-02-2017, 17:58, do: Ekstraklasa,

W pierwszym sobotnim spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na własnym boisku Wisłę Płock 4:2.

Już w 2 minucie meczu gospodarze byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Po stracie futbolówki przez Dominika Furmana w doskonałej sytuacji znalazł się Ilijan Micanski, jednak trafił prosto w wychodzącego bramkarza gości. W 24 minucie Korona wyszła na prowadzenie. Jacek Kiełb podał do Ilijana Micanskiego, który zwiódł dwóch obrońców i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. W 33 minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny dla drużyny z Kielc, za faul Patryka Stępińskiego na Ilijanie Micanskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jacek Kiełb, i pewnym uderzeniem w prawy róg bramki zdobył gola. W 43 minucie drużyna gości strzeliła kontaktową bramkę. Dimityr Ilijew podał w tempo do wychodzącego na czystą pozycję Giorgio Merebaszwiliego, który będąc przed bramkarzem Korony umieścił futbolówkę w siatce.

Początek drugiej połowy zaczął się świetnie dla podopiecznych trenera Macieja Bartoszka, bowiem już w 50 minucie powiększyli swoją przewagę bramkową. Na strzał z dystansu zdecydował się Nabil Aankour. Piłka odbita przez Seweryna Kiełpina trafiła w słupek, jednak zdołał dobić ją do bramki Miguel Palanca. W 67 minucie arbiter znów podyktował rzut karny dla Korony, za faul Damiana Byrtka na Rafale Grzelaku. Do piłki ponownie podszedł Jacek Kiełb, i pewnym uderzeniem w boczny róg bramki nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. W doliczonym czasie gry podopieczni trenera Marcina Kaczmarka zdołali zmniejszyć stratę bramkową, za sprawą Jose Kante, który po świetnym dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Do końca spotkana żadnej z drużyn nie udało się już zmienić wyniku, w efekcie czego piłkarze z Kielc mogli cieszyć się z wywalczonych na własnym boisku cennych trzech punktów.

Korona Kielce - Wisła Płock 4:2 (2:1)
1:0 - Ilijan Micanski 24.
2:0 - Jacek Kiełb (33. karny)
2:1 - Giorgio Merebaszwili (43.)
3:1 - Miguel Palanca (50.)
4:1 - Jacek Kiełb (67. karny)
4:2 - Jose Kante (90+2.)

Korona: Michal Peškovič - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Bartosz Kwiecień, Rafał Grzelak - Jacek Kiełb, Mateusz Możdżeń, Vanja Marković, Nabil Aankour (76. Jakub Mrozik), Miguel Palanca (62. Serhij Pyłypczuk) - Ilijan Micanski (86. Michał Smolarczyk).

Wisła: Seweryn Kiełpin - Patryk Stępiński (62. Przemysław Szymiński), Damian Byrtek, Tomislav Božić, Kamil Sylwestrzak - Giorgi Merebaszwili (74. Damian Piotrowski), Maksymilian Rogalski, Dominik Furman, Dimityr Ilijew, Arkadiusz Reca - Mateusz Piątkowski (53. José Kanté).

Żółte kartki: Możdżeń, Kwiecień, Mrozik - Stępiński, Furman.