Lotto Ekstraklasa: Wysoka wygrana Lecha w Gliwicach

Dodany 18-02-2017, 22:54, do: Ekstraklasa,

Na zakończenie sobotnich zmagań 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na własnym boisku z Lechem Poznań 0:3 (0:2). Dwa gole dla "Kolejorza" w tym meczu zanotował Radosław Majewski.

Mecz od początku mógł się podobać. Obydwa zespoły nastawiły się na atak i szybko doczekaliśmy się pierwszych strzałów na bramkę. W 11. minucie futbolówka przypadkiem trafiła w pole karne do Macieja Jankowskiego i ta po jego silnym strzale przeszła tuż obok bramki. Trzy minuty później Patrik Mraz oddał świetne uderzenie zza pola karnego i tylko piękna parada Jasmina Burica uchroniła Lecha od straty gola. W 20. minucie zabrakło centymetrów by to goście cieszyli się z prowadzenia. Po centrze Wołodymyra Kostewycza strzał głową oddał Maciej Gajos i futbolówkę niemal z linii bramkowej wybił powracający Radosław Murawski.

W 26. minucie celny strzał głową Dawida Kownackiego wybronił Jakub Szmatuła. Golkiper Piasta chwilę później już musiał wyciągać piłkę z sieci. Bezpośredni strzał z rzutu wolnego oddał Radosław Majewski i piłka odbijając się po drodze od stojącego w murze Łukasza Sekulskiego kompletnie zmyliła bramkarza. W 35. minucie "Kolejorz" prowadził już różnicą dwóch bramek. Kostewycz kapitalnie dośrodkował w pole karne z lewej flanki i niepilnowany Majewski strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

Druga połowa to nadal przewaga Lecha. W 58. minucie blisko skompletowania hat-tricka był Majewski, lecz tym razem jego próbę na korner sparował bramkarz Piasta. W 62. minucie Lech przypieczętował zwycięstwo. Szmatuła zdołał obronić potężny strzał z dystansu Szymona Pawłowskiego, ale przy dobitce Kownackiego nie miał już żadnych szans. Napastnik Lecha parę chwil później miał kolejną okazję bramkową, lecz tym razem trafił w słupek. Gospodarze szansę na gola kontaktowego mieli w 71. minucie. Po wrzutce Michała Masłowskiego z rzutu rożnego strzał głową obok bramki oddał Sekulski. W końcówce na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Marcin Robak, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3 (0:2)
0:1 - Radosław Majewski (27.)
0:2 - Radosław Majewski (35.)
0:3 - Dawid Kownacki (62.)

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Aleksandar Sedlar, Edvinas Girdvainis, Radosław Murawski, Patrik Mraz - Bartosz Szeliga, Stojan Vranjes (61. Michał Masłowski), Martin Bukata, Gerard Badia (80. Adam Mójta) - Maciej Jankowski (46. Sasa Żivec), Łukasz Sekulski.

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Wołodymyr Kostewycz - Łukasz Trałka, Radosław Majewski, Maciej Gajos - Maciej Makuszewski, Dawid Kownacki (70. Marcin Robak), Szymon Pawłowski (63. Mihai Raduţ).

Żółte kartki: Vranješ, Girdvainis.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).