Lotto Ekstraklasa: Podział punktów w Krakowie

Dodany 19-02-2017, 17:53, do: Ekstraklasa,

W pierwszym niedzielnym meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 (0:0). Po przeciętnej pierwszej połowie po przerwie kibice byli świadkami lepszej gry i dwóch goli dających podział punktów.

Pierwsze trzy kwadransie rozczarowały. Obydwa zespoły w tym czasie oddały zaledwie jeden celny strzał , który miał miejsce na początku meczu. W 4. minucie strzał Piotra Malarczyka bez trudu wybronił Jakub Słowik. Dwie minuty później już mniej celnie przymierzył Marcin Budziński. Goście opowiedzieli dopiero w 21. minucie, ale uderzenie Rafała Murawskiego przeszło wyraźnie obok bramki. Miejscowi przeważali, lecz brakowało im dobrego dogrania w pole karne oraz wykończenia swoich akcji strzałami. Jeszcze przed przerwą doszło do pierwszej zmiany w tym meczu. Jarosław Fojut zderzył się z Miroslavem Covilo i ten drugi ze spuchniętym okiem nie mógł kontynuować dalszej gry.

Druga połowa rozpoczęła się kapitanie dla gospodarzy. Już pierwsza akcja dała im prowadzenie w tym pojedynku. Jakub Wójcicki zgrał piłkę głową do wychodzącego na czystą pozycję Krzysztofa Piątka, któremu pozostało pokonać bezradnego bramkarza "Portowców". Miejscowi nie cieszyli się długo z korzystnego wyniku. Już pięć minut później po centrze z prawej flanki Kamila Drygasa piłkę do bramki głową wpakował pozostawiony bez opieki Adam Frączczak. W 68. minucie Cracovia przeprowadziła akcję po której mogła ponownie objąć prowadzenie, lecz Piątek tym razem poślizgnął się na murawie przy strzale i nie trafił w światło bramki. Oba zespoły do końca walczyły o zwycięskiego gola, lecz zabrakło im skutecznej gry pod bramkami i ostatecznie musiały zadowolić się zdobytym punktem.

Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
1:0 - Krzysztof Piątek (46.)
1:1 - Adam Frączczak (51.)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Diego Ferraresso (75. Mateusz Szczepaniak), Piotr Malarczyk, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Brzyski - Jakub Wójcicki, Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo (41. Jaroslav Mihalik), Marcin Budziński, Sebastian Steblecki (84. Erik Jendrisek) - 99. Krzysztof Piątek.

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Mateusz Matras, Jarosław Fojut (59. Sebastian Rudol), Ricardo Nunes - Seiya Kitano (46. Spas Delew), Rafał Murawski, Mate Cincadze, Kamil Drygas (71. Nadir Ciftci), Adam Gyurcso - Adam Frączczak.

Żółte kartki: Budziński - Fojut.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).