Lotto Ekstraklasa: Sensacja w Warszawie! Legia na kolanach

Dodany 19-02-2017, 20:10, do: Ekstraklasa,

Ruch Chorzów sprawił największą niespodziankę w 22. kolejce Lotto Ekstraklasy. Ostatni zespół w tabeli wygrał w Warszawie z Legią 3:1 (2:0).

Podopieczni Waldemara Fornalika mieli być idealnym rywalem dla mistrzów Polski między meczami z Ajaxem. Legioniści jak najmniejszym nakładem sił chcieli zdobyć trzy punkty i udać się na pucharowe spotkanie do Amsterdamu. Jak się okazało z tych planów nic nie zostało.

Zawody nie mogły się lepiej rozpocząć dla Ruchu. W 14. minucie Patryk Lipski popisał się strzałem nie do obrony z rzutu wolnego i Legia byłą w kłopotach. Gospodarze chcieli szybko wyrównać. Jednak najpierw uderzenie Guilherme na raty obronił Libor Hrdlicka. Chwilę później bramkarz chorzowian wygrał pojedynek sam na sam z Tomasem Necidem. Legia przeważała, ale grałą zbyt wolno żeby sforsować defensywę gości. W 42. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Maciej Urbańczyk. Piłka wylądowała w samym okienku i Ruch na przerwę schodził z dwubramkową przewagą.

W przerwie Jacek Magiera dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Michał Kucharczyk oraz Kasper Hamalainen. Jednak zanim rezerwowi zdołali oswoić się z boiskiem kolejny cios Legii zadał jej Jarosław Niezgoda. Napastnik stołecznego klubu będący na wypożyczeniu w Ruchu wykończył dośrodkowanie Milosza PrzybeckiegoArkadiusz Malarza po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Miroslava Radovicia. Goście grali wtedy w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adama Pazio.

Mimo zwycięstwa Ruch dalej zamyka ligową tabelę. Legia spadła na czwarte miejsce a jej strata do Lechii wzrosła do pięciu punktów.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3 (0:2)
0:1 - Patryk Lipski (14.)
0:2 - Maciej Urbańczyk (42.)
0:3 - Jarosław Niezgoda (51.)
1:3 - Miroslav Radović (84.)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Guilherme (65. Waleri Kazaiszwili), Michał Kopczyński, Sebastian Szymański (46. Kasper Hämäläinen), Vadis Odjidja-Ofoe, Miroslav Radović - Tomáš Necid (46. Michał Kucharczyk).

Ruch Chorzów: Libor Hrdlička - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Marcin Kowalczyk - Miłosz Przybecki, Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk, Patryk Lipski, Adam Pazio - Jarosław Niezgoda (81. Łukasz Moneta).

Żółte kartki: Vadis Odjidja-Ofoe, Artur Jędrzejczyk - Libor Hrdlička, Rafał Grodzicki.

Czerwona kartka: Adam Pazio (76. minuta, za uderzenie przeciwnika).