Lotto Ekstraklasa: Lech po raz trzeci z rzędu wygrał 3:0

Dodany 24-02-2017, 22:14, do: Ekstraklasa,
Lotto Ekstraklasa: Lech  po raz trzeci z rzędu wygrał 3:0

Lech Poznań nie zwalnia tempa. Podopieczni Nenad Bjelicy wygrali trzeci mecz z rzędu wynikiem 3:0. Tym razem "Kolejorz" rozprawił się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Dwa gole strzelił Dawid Kownacki, a jednego dołożył Marcin Robak.

Poznaniacy już w 3. minucie prowadzili. Darko Jevtić zablokował podanie Sebastiana Rudola. Piłka szczęśliwie trafiła do Dawida Kownackiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Jakuba Słowika. W 19. minucie Pogoń mogła wyrównać, ale w ostatnie chwili Nadir Çiftçi został przed bramką uprzedzony przez Lasse Nielsena. Dwie minuty później sprzed pola karnego huknął Spaw Delew i Matus Putnocky efektowną paradą przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 28. minucie Delew minął kilku rywali i w ostatniej fazie swojej akcji uderzył niecelnie. W odpowiedzi ładny strzał Macieja Gajosa z trudem wybronił golkiper "Portowców". W końcówce tej części gry Lech podwyższył prowadzenie. Po szybkiej kontrze Radosław Majewski wyłożył piłkę Kownackiemu, który silnym uderzeniem nie dał szans Słowikowi.

Na początku drugiej połowy na strzał niemal z 40 metrów zdecydował się Majewski i zdołał poza bramkę sparować bramkarz Pogoni. W 55. minucie gospodarze umieścili piłkę w sieci, lecz Delew w tej sytuacji był na spalonym. Moment później Bułgar huknął z dystansu i Putnocky czubkami palców zdołał wybronił to uderzenie. W 72. minucie Delew ponownie umieścił piłkę w bramce, ale i tym razem nie utrzymał linii spalonego i sędzia gola nie uznał. Wynik spotkania w 83. minucie ustalił rezerwowy Marcin Robak. Po dalekim wykopie bramkarza zdołał wyprzedzić obrońcę i po przejęciu futbolówki bez trudu umieścił ją w sieci. Snajper "Kolejorza" miał jeszcze jedną szansę na bramkę, lecz tuż przed końcowym gwizdkiem huknął minimalnie obok bramki.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:3 (0:2)
0:1 - Dawid Kownacki (3.)
0:2 - Dawid Kownacki (36.)
0:3 - Marcin Robak (83.)

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Mateusz Matras, Ricardo Nunes - Spas Delew (88. Marcin Listkowski), Rafał Murawski, Mate Cincadze (73. Kamil Drygas), Nadir Çiftçi, Ádám Gyurcsó - Adam Frączczak.

Lech Poznań: Matus Putnocký - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski, Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos, Radosław Majewski (80. Łukasz Trałka), Darko Jevtić (77. Mihai Răduț) - Dawid Kownacki (69. Marcin Robak).

Żółte kartki: Delew - Kostewycz.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).