Lotto Ekstraklasa: Super widowisko w Gdańsku! Lechia pokonała Cracovię

Dodany 25-02-2017, 23:13, do: Ekstraklasa,

Po niezwykle interesującym spotkaniu Lechia Gdańsk pokonała u siebie Cracovię 4:2 i pozostała liderem Lotto Ekstraklasy. Ten mecz był prawdziwym egzaminem dla gdańszczan, którzy od piętnastej minuty przegrywali po golu Krzysztofa Piątka. Jednak dzięki lepszej grze w drugiej połowie i świetnym interwencjom Dusana Kuciaka to Lechia sięgnęła po trzy punkty.

Niespodziewanie od początku na boisku przeważali krakowianie. Lechiści w pierwszych 30 minutach razili brakiem pomysłu na grę ofensywną i przebiciem się przez obronę Pasów, do czego na pewno nie przyzwyczaili gdańskich kibiców. Przypomnijmy, że w ponad już rocznej kadencji Piotra Nowaka na stanowisku trenera Biało-Zielonych, Lechia przegrała na Stadionie Energa tylko raz. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze coraz częściej znajdowali się pod polem karnym Grzegorza Sandomierskiego. Najpierw po strzale Flavio Paixao i rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę. Tuż przed przerwą Lechia po akcji, której nie powstydziłaby się FC Barcelona wyrównała. Po asyście piętą Simeona Sławczewa, bramkarza Pasów atomowym uderzeniem zza pola karnego pokonał Ariel Borysiuk. Był to pierwszy gol tego zawodnika po jego powrocie do Lechii.

Druga część świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Po faulu na Grzegorzu Kuświku sędzia główny Jarosław Przybył podyktował karnego, którego na bramkę zamienił Flavio. Gdańszczanie ruszyli do ataku i jedenaście minut później podwyższyli prowadzenie po golu Kuświka. Krakowianie mimo złego początku drugiej połowy, nie poddali się i zdobyli kontaktową bramkę. Drugi raz Dusana Kuciaka pokonał Piątek. Pasy kilkukrotnie były bliskie gola wyrównującego, lecz dzięki kilku świetnym interwencjom bramkarza Lechii, ta sztuka im się nie udała. Bramkę przesądzającą o wygranej Biało-Zielonych zdobył w 84. min Grzegorz Wojtkowiak, dla którego wraz ze Sławomirem Peszką było to dwusetne spotkanie rozegrane w polskiej Ekstraklasie. W następnej kolejce lidera Lotto Ekstraklasy czeka zapowiadający się bardzo ciekawie pojedynek z Lechem Poznań.

Lechia Gdańsk - Cracovia 4:2 (1:1)
0:1 - Krzysztof Piątek (15.)
1:1 - Ariel Borysiuk (45.)
2:1 - Flavio Paixao (47. karny)
3:1 - Grzegorz Kuświk (58.)
3:2 - Krzysztof Piątek (70.)
4:2 - Grzegorz Wojtkowiak (84.)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao, Milos Krasić (78. Joao Nunes), Ariel Borysiuk, Sławomir Peszko, Simeon Sławczew - Grzegorz Kuświk (81. Gino van Kessel).

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Malarczyk, Diego Ferraresso – Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Jaroslav Mihalik (75. Tomas Vestenicky), Sebastian Steblecki (69. Mateusz Cetnarski), Jakub Wójcicki - Krzysztof Piątek.

Żółte kartki: Borysiuk, Milinković-Savić (rezerwowy), Maloca - Krzysztof Piątek, Deleu, Budziński.