Lotto Ekstraklasa: Ruch pokonał Śląsk i opuścił strefę spadkową

Dodany 27-02-2017, 20:44, do: Ekstraklasa,

W meczu kończącym 23. kolejkę Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów wygrał po bramkach Miłosza Przybeckiego i Rafała Grodzickiego z rzutu karnego ze Śląskiem Wrocław 2:0 (1:0). Dzięki temu zwycięstwu chorzowianie awansowali na czternastą pozycję w lidze, Śląsk jest dwunasty.

Niebiescy wychodzili na ten pojedynek podbudowani wygraną w ostatniej kolejce z Mistrzem Polski LegiąWarszawie 3:1. Natomiast wrocławianie nie przegrali w tym roku ligowego meczu. Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po golu z ósmej minuty Miłosza Przybeckiego objęli prowadzenie. Wojskowi próbowali się odgryźć, lecz najczęściej ich akcje kończyły się na szczelnej obronie chorzowian. W końcu w 39. minucie Kamil Biliński pokonał Libora Hrdličkę, jednak sędzia liniowy uznał, że napastnik WKS-u znajdował się na pozycji spalonej.

W przerwie doszło do zmiany, ale nie zawodnika jednego czy drugiego klubu, a... sędziego głównego. Bartosz Frankowski doznał kontuzji prawej łydki i został zastąpiony przez sędziego technicznego – Roberta Marciniaka, dla którego był to debiut w roli arbitra głównego w Ekstraklasie. Niestety podjął on jedną zła decyzję w tym spotkaniu, choć za głównego winowajcę znów można uznać liniowego. W 69. min. faul Adama Kokoszki na Jarosława Niezgody miał miejsce przed polem karnym, jednak sędzia Marciniak podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił były obrońca Śląska Rafał Grodzicki. Na 20 minut przed końcem w barwach WKS-u zadebiutował Łukasz Zwoliński, który nie zdołał zmienić wyniku. W następnej kolejce obie ekipy czekają mecze wyjazdowe. Niebiescy jadą do Niecieczy na pojedynek z Termalicą, a Śląsk zagra z Jagiellonią.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
1:0 - Miłosz Przybecki (8.)
2:0 - Rafał Grodzicki (71. karny)

Ruch Chorzów: Libor Hrdlička – Marcin Kowalczyk, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Michał Koj (87. Paweł Oleksy) – Łukasz Surma – Miłosz Przybecki, Maciej Urbańczyk, Patryk Lipski, Łukasz Moneta (90+1. Eduards Višņakovs) – Jarosław Niezgoda (81.Jakub Arak)

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Kamil Dankowski, Piotr Celeban ,Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec – Joan Román, Łukasz Madej, Aleksandar Kovačević, Robert Pich (73. Mario Engels) – Ryota Morioka (83. Álvarinho) – Kamil Biliński (69. Łukasz Zwoliński)

Żółte kartki: Grodzicki – Engels

Sędzia: Pierwsza połowa: Bartosz Frankowski (Toruń), Druga połowa: Robert Marciniak (Kraków)