Puchar Polski: Arka Gdynia jedną nogą w finale

Dodany 28-02-2017, 20:12, do: Puchar Polski,

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski Wigry Suwałki przegrały wysoko z Arką Gdynia 0:3 (0:1). Tym samym rewanż dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego powinien być już tylko formalnością.

Pierwsi groźną akcję przeprowadzili miejscowi. W 8. minucie po szybko przeprowadzonej kontrze celny strzał oddał Damian Kądzior i Pavels Steinbors z trudem sparował piłkę poza bramkę. Goście celnym strzałem odpowiedzieli w 22. minucie. Wówczas Dariusz Formella minął Janusza Bucholca i posłał piłkę na bramkę, którą bez większych problemów wyłapał Damian Podleśny. Kwadrans później ponownie strzał oddawał Formella i tym razem piłkę ręką we własnym polu karnym zatrzymał Vaclav Cverna. Moment później jedenastkę na gola zamienił Mateusz Szwoch.

Piłkarze Wigier blisko wyrównania byli w 50. minucie kiedy to Mateusz Radecki huknął tuż nad poprzeczką. W 68. minucie Arka powiększyła przewagę. Po centrze Szwocha strzałem głową piłkę w sieci umieścił rezerwowy Rafał Siemaszko. W końcówce goście dobili rywali trzecim trafieniem. Po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam nie pomylił się Formella.

Rewanż zostanie rozegrany na stadionie w Gdyni 4 lub 5 kwietnia.

Wigry Suwałki - Arka Gdynia 0:3 (0:1)
0:1 - Mateusz Szwoch (37. karny)
0:2 - Rafał Siemaszko (68.)
0:3 - Dariusz Formella (90+1.)

Wigry Suwałki: Damian Podleśny - Adrian Karankiewicz (61. Kamil Adamek), Vaclav Cverna, Mateusz Radecki, Damian Kądzior, Frank Adu Kwame, Łukasz Wroński (70. Miłosz Kozak), Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Kamil Zapolnik, Damian Gąska (70. Adam Ryczkowski).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak Yannick Kakoko Sambea (67. Michał Nalepa), Dominik Hofbauer - Marcus da Silva (80. Miroslav Bożok), Mateusz Szwoch, Dariusz Formella - Josup Barisić (61. Rafał Siemiaszko).

Żółte kartki: Cverna - Zbozień.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).