Puchar Polski: Wysokie zwycięstwo Lecha Poznań

Dodany 01-03-2017, 22:10, do: Puchar Polski,

Drugi mecz półfinałowy Pucharu Polski rozegrany w Poznaniu również był jednostronny. Miejscowy Lech bez większego trudu pokonał Pogoń Szczecin 3:0 (1:0). Gospodarze mieli pełną kontrolę w tym spotkaniu i gdyby mieli lepszą skuteczność wynik mógłby być znacznie wyższy.

Miejscowi pierwszego gola mogli zdobyć już w 10. minucie kiedy to źle dośrodkowana piłka z lewej flanki przez Dawida Kownackiego o mały włos nie wpadła do sieci. Gości w tej sytuacji uratowała poprzeczka. Moment później młody napastnik Lecha uderzył z dystansu i Jakub Słowik pewnie interweniował. Pogoń przebudziła się w 24. minucie. Wówczas pięknym, technicznym strzałem popisał się Adam Gyurcso i Jasmin Burić wyciągając się jak struna zdołał przenieść futbolówkę nad bramkę. W odpowiedzi groźny strzał oddał Łukasz Trałka i bramkarz Pogoni sparował piłkę do boku. "Kolejorz" udokumentował swoją przewagę zdobywając gola w 32. minucie. Szymon Pawłowski wbiegając z lewej flanki w pole karne skutecznie zwodem oszukał Cornela Rapę i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w sieci. Do przerwy goście nie potrafili odpowiedzieć na ten cios.

Po zmianie stron nadal na boisku panowali podopieczni Nenada Bjelicy czego efektem było szybkie podwyższenie wyniku. W 52. minucie Pawłowski przedarł się w pole karne z lewej flanki i wyłożył futbolówkę Kownackiemu, a ten bez opieki pewnym strzałem pokonał Słowika. Siedem minut później piłka wylądowała w siatce po raz trzeci. Sędzia jednak gola nie uznał dopatrując się faulu Kownackiego na bramkarzu. W 66. minucie wątpliwości już nie było i gospodarze prowadzili już 3:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Darko Jevtica piłkę w bramce głową umieścił Lasse Nielsen. Pogoń przybita kolejnym ciosem kompletnie została zamknięta na własnej połowie. Poznaniacy nie rezygnowali w dążeniu do zdobycia kolejnych bramek. W 72. minucie w ostatniej chwili w polu karym blokowany był Tomasz Kędziora. Moment później z dystansu huknął Maciej Gajos, lecz tym razem Słowik nie dał się pokonać. W odpowiedzi Kamil Drygas główkował tuż obok bramki. Szansę na gola miał jeszcze Jevtić, lecz trafił piłką w dobrze ustawionego bramkarza.

Spotkanie rewanżowe w Szczecinie odbędzie się 4 lub 5 kwietnia.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)
1:0 - Szymon Pawłowski (32.)
2:0 - Dawid Kownacki (53.)
3:0 - Nielsen (66.)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Wołodymyr Kostewych - Szymon Pawłowski (81. Mihai Radut), Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Radosław Majewski (67. Maciej Makuszewski), Darko Jevtić - Dawid Kownacki (71. Marcin Robak).

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Mateusz Matras, Ricardo Nunes - Rafał Murawski, Mate Tsintsadze (66. Kamil Drygas) - Spaw Delew (82. Marcin Listkowski), Nadir Ciftci (66. Sebastian Rudol), Adam Gyurcso - Adam Frączczak.

Żółta kartka: Murawski.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).