Lotto Ekstraklasa: Zwycięstwo Korony po skutecznej końcówce

Dodany 03-03-2017, 21:06, do: Ekstraklasa,

W meczu otwierającym 24. kolejkę Lotto Ekstraklasy Korona Kielce wygrała z Górnikiem Łęczna 2:1 (0:0) mimo, że do 88. minuty przegrywała 0:1. Bohaterem miejscowych został Jacek Kiełb, który zdobył obydwa gole dla gospodarzy.

Początek spotkania to wyrównana gra, i próby atakowania obu ekip. W 26 minucie meczu bliska wyjścia na prowadzenie była Korona. Po dośrodkowaniu Jacka Kiełbia z rzutu wolnego, piłkę wypiąstkował Sergiusz Prusak. Futbolówka znalazła się pod nogami Rafała Grzelaka, jednak obrońca Korony wyraźnie się pomylił. W 38 minucie Łukasz Tymiński dośrodkował piłkę w pole karne, lecz bardzo skuteczną i pewną interwencją popisał się bramkarz Korony. W ostatniej minucie pierwszej części spotkania z bardzo szybkim kontratakiem wyszli zawodnicy z Łęcznej. Bartosz Śpiączka podał do Piotra Grzelczaka, którego uderzenie z  pierwszej piłki było minimalnie niecelne.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się fantastycznie dla podopiecznych trenera Franciszka Smudy, bowiem już w 50 minucie wyszli na prowadzenie. Grzegorz Piesio idealnie podał do wbiegającego Bartosza Śpiączki, który wygrał walkę z dwójką obrońców i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 65 minucie goście powinni podwyższyć prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Śpiączka, jednak bramkarz Korony fantastycznie odebrał piłkę próbującemu go mijać napastnikowi. W 72 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Javier Hernandez, za ostry faul na Jacku Kiełbiu. W 88 minucie podopieczni trenera Macieja Bartoszka doprowadzili do wyrównania. Jacek Kiełb przyjął piłkę w polu karnym, oszukał jednego z obrońców i pewnym uderzeniem pokonał Sergiusza Prusaka. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem w ostatniej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym faulowany był Ilijan Micanski. Arbiter podyktował rzut karny, który skutecznie na bramkę zamienił Jacek Kiełb. Chwilę po zdobyciu przez Koronę gola sędzia Paweł Raczkowski zakończył spotkanie.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
0:1 - Bartosz Śpiączka (50.)
1:1 - Jacek Kiełb (88.)
2:1 - Jacek Kiełb (90+6. karny)

Korona Kielce: Milan Borjan - Bartosz Rymaniak (71. Jakub Żubrowski), Radek Dejmek, Bartosz Kwiecień, Rafał Grzelak - Jakub Mrozik (66. Vanja Marković), Mateusz Możdżeń - Jacek Kiełb, Marcin Cebula (59. Dani Abalo), Miguel Palanca - Iljan Micanski.

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Gabriel Matei, Aleksander Komor, Gerson, Leandro - Grzegorz Boninc (89. Krzysztof Danielewicz), Łukasz Tymiński, Javier Hernandez, Grzegorz Piesio - Piotr Grzelczak (74. Stefan Askovski), Bartosz Śpiączka.

Żółte kartki: Kwiecień, Kiełb - Bonin, Hernandez, Śpiączka. Piesio.

Czerwona kartka: Javier Hernandez (72. druga żółta).