Nice I liga: Zwycięstwo Górnika Zabrze w derbowym starciu

Dodany 03-03-2017, 22:56, do: I liga,

Blisko 18 tysięcy widzów śledziło na stadionie w Zabrzu derbowe starcie otwierające 20. kolejkę Nice I ligi, w którym miejscowy Górnik pokonał GKS Tychy 1:0 (1:0). Ozdobą spotkania był zwycięski gol zdobyty przez Łukasza Wolsztyńskiego.

Oba zespoły od początku spotkania grały spokojnie piłką nie angażując się zbytnio w akcje ofensywne. Pierwszy strzał w tym meczu został oddany dopiero w 12. minucie. Z dystansu niezbyt celnie przymierzył Łukasz Grzeszczyk i futbolówka przeszła nad poprzeczką. Kolejne akcje kończyły się głównie niezbyt udanymi centrami w pola karne, które nie były kończone strzałami. Sporo było walki na boisku i nieprzepisowych zagrań. Ciekawe zrobiło się w końcówce pierwszej części gry. W 36. minucie bardzo niecelnie uderzał Marcin Radzewicz. Pięć minut później kolejną okazję mieli przyjezdni. Po dobrze przeprowadzonej kontrze Radzewicz dośrodkował w pole karne gdzie przed bramką z piłką minął się Jakub Świerczok. Odpowiedź miejscowych była zabójcza. Futbolówka z lewej flanki dotarła do Łukasza Wolsztyńskiego, który po minięciu rywala huknął z 25. metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Pawła Florka.

Zaraz po przerwie okazję na wyrównanie miał Świerczok, lecz w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońców Górnika. Miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie w 57. minucie kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż nad bramką główkował Szymon Matuszek. Sześć minut później po centrze Rafała Kosznika celnie głową uderzał Igor Angulo i Florek z trudem sparował piłkę przed siebie gdzie w zamieszaniu Dani Suarez nie zdołał oddać strzału. Górnik szukał drugiego trafienia. Kilka chwil później groźnie, lecz bez powodzenia uderzali Radzewicz i David Ladecky. W 74. minucie Angulo znalazł się w sytuacji sam na sam z Florkiem i fatalnie przestrzelił. Tyszanie atakowali sporadycznie i  nie potrafili zaskoczyć rywali niczym szczególnym. W doliczonym czasie drugą żółtą kartkę obejrzał jeszcze Matuszek, a moment później po rzucie wolnym strzał zdołał oddać bramkarz gości, który powędrował w pole karne Górnika, lecz Tomasz Loska nie dał się zaskoczyć i trzy punkty zostały w Zabrzu.

Górnik Zabrze - GKS Tychy 1:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Wolsztyński (42.)

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Danch, Bartosz Kopacz, Dani Suárez, Rafał Kosznik - Łukasz Wolsztyński (70. Dawid Plizga), Denis Janco (76. Maciej Ambrosiewicz), Szymon Matuszek, Sandi Arcon - David Ledecky (82. Adam Wolniewicz), Igor Angulo.

GKS Tychy: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka - Eugen Zasavitchi (72. Radosław Pruchnik), Mateusz Bukowiec - Mateusz Mączyński (46. Dawid Błanik), Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz - Jakub Świerczok.

Żółte kartki: Matuszek, Danch, Arcon - Mączyński, Błanik.

Czerwona kartka: Matuszek (90+4. druga żółta).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 17 777.