Lotto Ekstraklasa: Skuteczna końcówka Legii

Dodany 03-03-2017, 22:37, do: Ekstraklasa,

W Lubinie Legia pokonała Zagłębie 3:1 (1:0) w meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej mistrzowie Polski awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Po dwóch meczach na własnym stadionie, w których podopieczni Jacka Magiery zdobyli tylko punkt potrzebowali w piątek wygranej myśląc o obronie mistrzostwa. Zagłębie także nie mogło zadowolić się remisem, bo cały czas nie jest pewne awansu do czołowej ósemki po fazie zasadniczej.

Nic więc dziwnego, że od początku obie drużyny miały szanse na objęcia prowadzenia. Najpierw Guilherme strzelał tuż obok słupka, a po drugiej stronie boiska swoją okazję zmarnował Martin Nespor. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, ale sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem nie wykorzystał Łukasz Piątek. W 36. minucie błąd defensywy lubinian wykorzystał Vadis Odjidja-Ofoe, który wypatrzył w polu karny nie pilnowanego Thibault Moulina, a ten dał Legii prowadzenie. Tuż przed przerwą Malarz jeszcze raz musiał ratować kolegów przed stratą gola.

Po zmianie stron Zagłębie zdominowało mistrzów Polski. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie Filip Starzyński idealnie dośrodkował na głowę Arkadiusza Woźniaka i był remis. Nie była to ostatnia dokładna centra reprezentanta Polski. Jednak kolejne dwie nie zakończyły się asystami, ponieważ przy trafieniach Ludomira Guldana oraz Aleksandara Todorovskiego sędzia dopatrzył się spalonych. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach. W końcówce najpierw trafił były gracz Zagłębia Maciej Dąbrowski, a wynik ustalił młody Sebastian Szymański.

Tym samym Legia zrewanżowała się Miedziowym za jesienną porażkę w Warszawie.

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3 (0:1)
0:1 - Thibault Moulin (36.)
1:1 - Arkadiusz Woźniak (55.)
1:2 - Maciej Dąbrowski (82.)
1:3 - Sebastian Szymański (88.)

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Sebastian Madera, Ľubomír Guldan, Đorđe Čotra - Arkadiusz Woźniak, Łukasz Piątek (85. Filip Jagiełło), Jarosław Kubicki, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka (85. Ján Vlasko) - Martin Nešpor.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Guilherme (80. Sebastian Szymański), Thibault Moulin, Michał Kopczyński, Vadis Odjidja-Ofoe, Kasper Hämäläinen (85. Tomasz Jodłowiec) - MIroslav Radović.

Żółte kartki: Łukasz Janoszka, Martin Nešpor, Aleksandar Todorovski - Guilherme, Adam Hloušek.