Lotto Ekstraklasa: Cracovia zremisowała z Arką w meczu przyjaźni

Dodany 04-03-2017, 17:38, do: Ekstraklasa,

W meczu otwierającym sobotnie mecze 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia zremisowała z Arką Gdynia 1:1 (0:1). "Pasy" były bliżej wygranej, lecz sędziowie nie zauważyli prawidłowo zdobytej bramki przez Marcina Budzińskiego.

Cała kontrowersyjna sytuacja działa się już w 11. minucie meczu. Marcin Budziński przedarł się środkiem pola i huknął sprzed pola karnego, a futbolówka odbijając się od poprzeczki następnie wyraźnie odbiła się za linią bramkową i wyszła w pole, lecz sędziowie tego nie dostrzegli i gola nie uznali. W odpowiedzi Dominik Hofbauer uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i dobrą interwencją popisał się Grzegorz Sandomierski. Kolejną dogodną okazję na gola w tym meczu miała w 27. minucie ekipa gospodarzy. Po centrze z prawej flanki zamykający akcję na dalszym słupku Jaroslav Mihalik strzałem z woleja posłał piłkę tuż obok bramki. Czas upływał, a na boisku niewiele się działo. W końcu dosyć niespodziewanie to Arka tuż przed przerwą objęła prowadzenie. Przemysław Trytko otrzymał prostopadłe podanie w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza "Pasów".

Na drugą połowę trener Jacek Zieliński dokonał podwójnej zmiany, która rozruszała ataki miejscowych. Już w pierwszej swojej akcji Mateusz Cetnarski celnie przymierzył, ale nie na tyle precyzyjnie by pokonać Konrada Jałochę. Przewaga Cracovii została udokumentowana w 55. minucie kiedy to centrę Deleu, strzałem głową, na gola zamienił Mihalik. Pięć minut później piłka ponownie wylądowała w sieci, lecz tym razem słusznie trafienie nie zostało zaliczone bowiem Tomas Vestenicky był na pozycji spalonej. W 70. minucie odpowiedziała Arka. Po centrze Michała Nalepy dobry strzał głową oddał Marcus da Silva, ale dobrze ustawiony Sandomierski pewnie chwycił futbolówkę. W 82. minucie Arka była o włos od objęcia prowadzenia. Po dograniu Mihalika do strzału "szczupakiem" złożył się Cetnarski i piłka nieznacznie przeszła obok bramki. W końcówce okazję miała jeszcze Arka, lecz na posterunku stał bramkarz "Pasów", który wybronił strzał z bliskiej odległości.

Cracovia - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
0:1 - Przemysław Trytko (42.)
1:1 - Jaroslav Mihalik (55.)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Diego Ferraresso (46. Tomas Vestenicky), Piotr Malarczyk (69. Piotr Polczak), Hubert Wołąkiewicz, Deleu - Damian Dąbrowski, Marcin Budziński - Jakub Wójcicki, Sebastian Steblecki (46. Mateusz Cetnarski), Jaroslav Mihalik - Krzysztof Piątek.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Adam Marciniak - Yannick Kakoko (63. Michał Nalepa), Dominik Hofbauer - Marcus da Silva, Mateusz Szwoch, Dariusz Formella (71. Miroslav Bożok) - Przemysław Trytko (57. Rafał Siemaszko).

Żółte kartki: Wołąkiewicz - Marciniak, Szwoch.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 9 255.