Lotto Ekstraklasa: Gol w doliczonym czasie Brleka dał trzy punkty Białej Gwieździe

Dodany 04-03-2017, 23:34, do: Ekstraklasa,

Nie udał się debiut Dariusza Wdowczyka w roli szkoleniowca Piasta Gliwice. Podopieczni ''Wdowca'' ulegli jego poprzedniemu klubowi Wiśle Kraków 1:2 (0:0). Była to już szósta porażka z rzędu Piastunek w Lotto Ekstraklasie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Dariusz Wdowczyk zastąpił na stanowisku trenera pierwszej drużyny gliwiczan zwolnionego Radoslava Latala. Przed meczem w obu ekipach brakowało kontuzjowanych zawodników: w zespole Piastunek nie mogli wystąpić Mateusz Mak, a także narzekający na uraz barku Łukasz Sekulski, natomiast u gości brakowało Michała Buchalika. Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Piłkarze popełniali dużo prostych błędów, a obie drużyny grały ostrożnie i skupiały się głównie na defensywie. Bliżej zdobycia bramki byli podopieczni Kiko Ramireza, ale swoich okazji nie wykorzystali Paweł BrożekTomasz Cywka. Tuż przed przerwą w poprzeczkę bramki Piasta trafił Pol Llonch. Po przerwie tempo gry przyśpieszyło. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Po błędzie obrony gliwiczan bramkę zdobył wprowadzony cztery minuty wcześniej Zdeněk Ondrášek. Gospodarzy wyrównali po golu Gerarda Badii, jednak ostatnie słowo należało do ekipy Białej Gwiazdy. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Hugo Vidémonta strzałem głową Jakuba Szmatułę pokonał Petar Brlek. Dzięki tej wygranej Wisła utrzymała siódmą lokatę w tabeli Lotto Ekstraklasy. Natomiast Piast spadł do strefy spadkowej na piętnaste miejsce. W następnej kolejce gliwicznie zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem, natomiast Wisłę czeka ''mecz-klasyk'' z Legią Warszawa.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:2 (0:0)
0:1 - Zdeněk Ondrášek (69.)
1:1 - Gerard Badía (81.)
1:2 - Petar Brlek (90+2.)

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Uroš Korun, Marcin Pietrowski, Hebert, Tomasz Mokwa – Radosław Murawski (76. Saša Živec), Stojan Vranješ (76. Aleksandar Sedlar), Gerard Badía, Patrik Mráz, Michał Masłowski (55. Lukáš Čmelík) – Michal Papadopulos

Wisła Kraków: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Iván González, Maciej Sadlok – Pol Llonch, Krzysztof Mączyński, Petar Brlek, Rafał Boguski (65. Hugo Vidémont), Patryk Małecki (80. Mateusz Zachara) – Paweł Brożek (65. Zdeněk Ondrášek)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)