Nice I liga: Wigry lepsze od Podbeskidzia

Dodany 05-03-2017, 19:07, do: I liga,

Na zakończenie 20. kolejki Nice I ligi w jedynym niedzielnym meczu Wigry Suwałki pokonały na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0). Gospodarze zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo będąc stroną przeważającą przez całe spotkanie.

Od początku przewagę mieli miejscowi i w 17. minucie byli blisko objęcia prowadzenia. Po centrze Damiana Kądziora z rzutu wolnego celnie głową uderzał Adrian Karankiewicz, lecz Rafał Leszczyński zdołał wybronić ten strzał. Wychowanek Jagiellonii Białystok w 30. minucie huknął z dystansu i futbolówka przeszła tuż nad bramką. Cztery minuty później Łukasz Wroński wyłożył w polu karnym futbolówkę Kamilowi Adamkowi, który w dogodnej sytuacji nie trafił w nią. Napastnik Wigier moment później szarżował samotnie na bramkę Podbeskidzia, ale swojej szansy nie wykorzystał bo przewrócił się po popchnięciu przez bramkarza. Zdaniem sędziego nie było w tej sytuacji faulu na rzut karny.

Po przerwie trwały kolejne ataki gospodarzy. W 54. minucie po rzucie wolnym strzelał tuż obok bramki Maciej Wichtowski. Trzy minuty później po kontrze strzelał Adamek i Leszczyński na raty złapał futbolówkę. Przewaga Wigier w końcu została udokumentowana golem w 69. minucie. Po kolejnym w tym meczu dośrodkowaniu z rzutu wolnego tym razem piłkę z bliska do siatki wpakował Vaclav Cverna. Siedem minut później było już 2:0. Frank Adu Kwame oddał zaskakujący strzał i piłką niespodziewanie wpadła do siatki tuż przy słupku. Po tym trafieniu miejscowi spokojnie kontrolowali wydarzenia boiskowe i dowieźli korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Dzięki wygranej podopieczni Dominika Nowaka awansowali na czwarte miejsce w tabeli. "Górale" z siódmą porażką na koncie zajmują 10. lokatę.

Wigry Suwałki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0)
1:0 - Vaclav Cverna (69.)
2:0 - Frank Adu Kwame (76.)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Adrian Karankiewicz, Vaclav Cverna, Mateusz Radecki, Damian Kądzior, Frank Adu Kwame, Łukasz Wroński (71. Miłosz Kozak), Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Damian Gąska (76. Robert Dadok), Kamil Adamek (84. Adam Ryczkowski).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Jozef Piacek, Mariusz Magiera,Paweł Moskwik, Robert Gumny, Łukasz Hanzel, Michał Janota (77. Peter Sladek), Tomasz Podgórski, Damian Chmiel, Łukasz Sierpnia, Szymon Lewicki (66. Nermin Haskić).

Żółte kartki: Karankiewicz, Wroński - Hanzel.

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).

źródło: inf. własna + lajfy.com