Lotto Ekstraklasa: Pogoń nie wykorzystała przewagi

Dodany 06-03-2017, 20:12, do: Ekstraklasa,

Na zakończenie 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała z Wisłą Płock 1:1 (0:1). Goście prowadzili do przerwy jednym trafieniem. Punkt miejscowym zapewnił Jarosław Fojut.

Pierwszy kwadrans to głównie walka w środkowej strefie boiska. W 16. minucie Giorgi Merebeszwili huknął sprzed pola karnego i Jakub Słowik pewnie to wybronił. Parę chwil później Dominik Furman uderzał bezpośrednia z rzutu wolnego i pomylił się nieznacznie. W odpowiedzi Cornel Rapa posłał futbolówkę w szesnastkę i tuż przed bramką Nadir Ciftci minął się z nią. W 28. minucie ładny strzał z dystansu oddał Mate Cincadze, ale ostatecznie był on niecelny. Tuż przed przerwą Wisła przeprowadziła akcję, która dała im prowadzenie. Po centrze z rzutu wolnego i zgraniu Kamila Sylwestrzaka w zamieszaniu piłkę do siatki wpakował Przemysław Szymiński.

Po przerwie do ataków ruszyli miejscowi. W 49. minucie Adam Frączczak podał idealnie do Spasa Delewa, który niezbyt czysto uderzył i golkiper "Nafciarzy" bez trudu złapał piłkę. Siedem minut później Kamil Drygas szukał szczęścia z dystansu i piłkę po rykoszecie od obrońcy wyłapał Kiełpin. Za moment z rzutu wolnego dośrodkował Adam Gyurcso i niecelnie głową uderzał Mateusz Matras. W 63. minucie Furman zdecydował się na głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka wylądowała na poprzeczce. W końcu Pogoń doprowadziła do wyrównania w 76. minucie kiedy to po wrzutce z rzutu wolnego piłkę głową do bramki wpakował Jarosław Fojut. Dziesięć minut później fatalny błąd popełnił Kiełpin, który stracił piłkę na rzecz Delewa, ale szybko naprawił swój błąd rzucając się odważne pod nogi przeciwnika. W doliczonym czasie bramkarz Wisły uratował swoją drużynę przed porażką broniąc strzały Sebastiana Rudola, Drygasa i Dawida Korta.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:1 (0:1)
0:1 - Przemysław Szymiński (42.)
1:1 - Jarosław Fojut (76.)

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, David Niepsuj - Spas Delew, Rafał Murawski (82. Dawid Kort), Mate Cincadze (46. Mateusz Matras), Kamil Drygas, Adam Frączczak - Nadir Ciftci (46. Adam Gyurcso).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak - Damian Piotrowski (63. Patryk Stępiński), Maksymilian Rogalski, Dominik Furman, Piotr Wlazło, Giorgi Merebaszwili (90+3. Bartłomiej Sielewski) - Jose Kante (78. Mateusz Piątkowski).

Żółte kartki: Niepsuj, Rapa, Drygas - Kante, Sylwestrzak, Merebaszwili, Byrtek, Stefańczyk, Rogalski.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 3458.