Lotto Ekstraklasa: Zwycięstwo Zagłębia po szybkiej bramce

Dodany 07-03-2017, 19:55, do: Ekstraklasa,

W zaległym meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Łęczna przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:1). Goście zdobyli gola już na początku meczu i dowieźli prowadzenie do końcowego gwizdka.

Bardzo dobrze rozpoczęło się to spotkanie dla "Miedziowych". Już w 6. minucie Filip Starzyński zdecydował się na strzał z dystansu i trafił idealnie tuż przy słupku. Moment później reprezentant Polski uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz tym razem Sergiusz Prusak nie dał się pokonać. Gospodarze odpowiedzieli w 15. minucie kiedy to Nika Dzalamidze z dalszej odległości posłał futbolówkę nad poprzeczką. W kolejek akcji celnie przymierzył Grzegorz Bonin, a Martin Polacek pewnie chwycił piłkę. Tuż przed przerwą pomocnik Górnika posłał piłkę wzdłuż bramki i Daniel Dziwniej w ostatnim momencie uprzedził Bartosza Śpiączkę.

Pierwszy strzał po przerwie oddał Javi Hernandez i Polacek pewnie interweniował. Moment później Śpiączka wyłożył piłkę Boninowi, który w dogodnej sytuacji strzelił zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza. W 65. minucie Starzyński kropnął z rzutu bardzo niecelnie. W odpowiedzi tym samym popisał się Hernandez. Hiszpan w kolejnej akcji dobrze dośrodkowywał, lecz Śpiączka główkował obok bramki. W 74. minucie Prusak wybronił z rzutu wolnego celny strzał Starzyńskiego. Okazję na gola miał jeszcze Rafał Siemaszko, ale też spudłował.

Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
0:1 - Filip Starzyński (6.)

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Gabriel Matei, Komor, Gerson, Leandro - Grzegorz Bonin, Krzysztof Danielewicz (57. Przemysław Pitry), Łukasz Tymiński (40. Paweł Sasin), Nika Dzalamidze (73. Piotr Grzelczak), Javi Hernandez - Bartosz Śpiączka.

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Sebastian Madera, Lubomir Guldan, Daniel Dziwniel - Arkadiusz Woźniak, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Jan Vlasko (86. Jakub Tosik) - Filip Starzyński (75. Rafał Siemaszko) - Adam Buksa (62. Adrian Rakowski).

Żółte kartki: Pitry - Kubicki, Woźniak.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 2443.