Liga Mistrzów: Na kłopoty... Sergio Ramos

Dodany 07-03-2017, 23:22, do: Liga Mistrzów,

Mimo niezłej postawy szczególnie w pierwszej połowie SSC Napoli uległo Realowi Madryt 1:3 (1:0) i odpadło z Ligi Mistrzów przegrywając w dwumeczu aż 2:6. Kolejny raz ''Los Blancos'' uratował Sergio Ramos, który strzelił dwa gole po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

Kibice z Neapolu wstawili się na Stadio San Paolo już kilka godzin przed rozpoczęciem meczu wierząc, że zdarzy się cud i gospodarze odrobią straty z pierwszego starcia tych drużyn sprzed niemal trzech tygodni. Od początku do ataków ruszyli podopieczni Maurizio Sarriego, którzy nie pozwalali Krółewskim wychodzić ze swojej połowy. Swoją przewagę Azzurri potwierdzili w 25 minucie, gdy po przepięknej akcji bramkę zdobył Dries Mertens. Ten gol nieco wybudził ze snu gości, którzy przyśpieszyli i cztery minuty po stracie bramki mogli wyrównać. Po podaniu od Toniego Krossa, Cristiano Ronaldo minął obronę Napoli i José Reinę, jednak w czystej sytuacji trafił tylko w słupek. Przed przerwą neapolitańczycy mogli uzyskać wynik, który dawałby im awans. Piłka dość szczęśliwie trafiła do Mertensa, który od razu zdecydował się na uderzenie, które również odbiło się od słupka.

Na początku drugiej połowy gospodarze dalej atakowali. Jednak wtedy do akcji wkroczył główny strażak Realu Madryt z tego sezonu, a więc Sergio Ramos który w ciągu pięciu minut wykorzystał dwa dośrodkowania z rzutów rożnych i ugasił płomień nadziei całego Neapolu na awans. Przy drugiej bramce piłkę podbił jeszcze Dries Mertens, który pozbawił tym samym szans swojego bramkarza na udaną interwencję. Gospodarze potrzebowali wówczas aż czterech goli, aby awansować. W siedemdziesiątej minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, a pięć minut później Marka Hamsika zmienił Piotr Zieliński. W doliczonym czasie wynik ustalił rezerwowy Alvaro Morata. Dla ''Galacticos'' to siódmy awans z rzędu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

SSC Napoli - Real Madryt 1:3 (1:0)
1:0 - Dries Mertens (25.)
1:1 - Sergio Ramos (52.)
1:2 - Sergio Ramos (57.)
1:3 - Alvaro Morata (90+1.)

Pierwszy mecz: 3:1 dla Realu Madryt

Awans: Real Madryt

SSC Napoli: José Reina – Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam – Allan (56. Marco Rog), Amadou Diawara, Marek Hamsik (75. Piotr Zieliński) – Jose Callejon, Dries Mertens, Lorenzo Insigne (70. Arkadiusz Milik)

Real Madryt: Keylor Navas - Daniel Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – Luka Modrić (80. Isco), Casemiro, Toni Kroos – Gareth Bale (68. Lucas Vazquez), Karim Benzema (77. Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo