Liga Mistrzów: Cud na Camp Nou się spełnił! FC Barcelona wyeliminowała PSG

Dodany 09-03-2017, 00:00, do: Liga Mistrzów,

Dzięki trzem bramkom zdobytym w ostatnich ośmiu minutach FC Barcelona odrobiła straty z meczu sprzed trzech tygodni wygrywając na Camp Nou z Paris Saint-Germain FC aż 6:1! W ten sposób ''Duma Katalonii'' dokonała historycznej ''remontady'' zostając pierwszą drużyną w historii Ligi Mistrzów, która awansowała po porażce 4:0 w pierwszym spotkaniu.

Katalończycy od początku ruszyli do ataków i po niecałych trzech minutach objęli prowadzenie. Po małym zamieszaniu w polu karnym gości Luis Suárez przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Kevinem Trappem. Następnie groźnie z dystansu uderzali NeymarAndres Iniesta, a także dwukrotnie z rzutów wolnych Lionel Messi. Paryżanie z każdą minutą cofali się coraz bardziej pod własną szesnastkę. W czterdziestej minucie gospodarze odrobili połowę strat z meczu z Paryża. Do końca o futbolówkę przy końcowej linii powalczył Iniesta, który podał piętką przed bramkę PSG. Tam złą interwencją popisał się Laywin Kurzawa, który trafił piłką do własnej bramki.

Po przewie "Duma Katalonii" zdobyła trzeciego gola. Po faulu Thomasa Meuniera na Neymarze niemiecki arbiter Deniz Aytekin po konsultacji z sędzią bramkowym odgwizdał karnego, którego na bramkę zamienił Messi. Jednak wtedy do ataku ruszyli podopieczni Unaia Emery'ego. Najpierw w słupek po dośrodkowaniu Meuniera trafił Edinson Cavani. El Matador zrehabilitował się chwilę później, po asyście Kurzawy w 62. min. Chwilę później Urugwajczyk mógł zapewnić awans swojemu klubowi, lecz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Markiem-Andre ter Stegenem, kilkanaście minut później podobnej okazji nie wykorzystał rezerwowy Angel di Maria. Katalończycy nie potrafili podnieść się po stracie bramki aż do 88. minuty. Wtedy to w ''okienko'' z rzutu wolnego strzelił Neymar. Trzy minuty później Brazylijczyk trafił na 5:1 z rzutu karnego, choć sam faul dzięki któremu odgwizdano jedenastkę, był kontrowersyjny. W ten sposób Neymar spełnił obietnicę jaką dał kolegom z drużyny, że strzeli w tym meczu dwie bramki. Barca uwierzyła jeszcze raz w awans i znów ruszyła do chaotycznych ataków. Unai Emery, aby ''dodać centymetrów'' wprowadził na ostatnie sekundy Grzegorza Krychowiaka. Jednak Polak nie zdołał obronić swojego klubu przed porażką. W piątej minucie doliczonego czasu gry wprowadzony w drugiej połowie Sergi Roberto wykorzystał dośrodkowanie Neymara i wprowadził kibiców na Camp Nou w stan wielkiej euforii! Tymczasem piłkarze PSG przez długi czas będą zastanawiali się jak wypuścili pewny awans z rąk.

FC Barcelona - Paris Saint-Germain FC 6:1 (2:0)
1:0 - Luis Suárez (3.)
2:0 - Laywin Kurzawa (40. samobój)
3:0 - Lionel Messi (50.karny)
3:1 - Edinson Cavani (62.)
4:1 - Neymar (88.)
5:1 - Neymar (90+1.karny)
6:1 - Sergi Roberto (90+5)