Lotto Ekstraklasa: Lech Poznań kontynuuję zwycięską passę

Dodany 10-03-2017, 22:33, do: Ekstraklasa,

W meczu przyjaźni klubów pochodzących z tzw. Wielkiej Triady Arka Gdynia przegrała u siebie Lechem Poznań aż 1:4 (0:3). Dla Kolejorza była już to szósta wygrana z rzędu w tym roku. Dzięki temu zwycięstwu poznaniacy co najmniej do jutrzejszego spotkania Ruchu Chorzów z Lechią Gdańsk będą zajmować pozycję lidera Lotto Ekstraklasy, Śledzie zajmują dziesiąte miejsce w lidze.

Dla tych zespołów ten pojedynek mógł być przetarciem przed finałem Pucharu Polski, w którym najprawdopodobniej obie ekipy zagrają ze sobą. Pierwsze mecze półfinałowe zakończyły się ich wygranymi na wyjazdach aż 3:0 (Lech w wygrał z Pogonią Szczecin, a Arka w Suwałkach z Wigrami). Już po kilkunastu sekundach goście mogli otworzyć wynik tego pojedynku, lecz Arkowców uratowała udana interwencja Konrada Jałochy. Jednak kilka minut później bramkarz Arki nie miał nic do powiedzenia przy bramce Macieja Gajosa. Chwilę po kwadransie Lech prowadził już dwoma bramkami. Darko Jevtić z dużą łatwością minął kilku rywali i ładnym strzałem podwyższył prowadzenie dla poznaniaków. Po dwudziestu minutach posiadanie piłki w tym meczu wynosiło 70% - 30% dla gospodarzy, którzy nie potrafili zamienić tego dla siebie na sytuacje bramkowe. W przeciwieństwie do piłkarzy Kolejorza, którzy dalej groźnie atakowali. W 23 min. sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dawid Kownacki. Popularny ''Kownaś'' zrehabilitował się tuż przed przerwą, wykorzystując świetne podanie od Macieja Wilusza.
Na początku drugiej połowy mocniej do ataków ruszyli Żółto-Niebiescy. Siedem minut po wznowieniu gry bramkę zdobył Rafał Siemaszko. Dla zespołu Lecha Poznań był to pierwszy stracony gol w 2017 roku. Do końca spotkania obie drużyny stworzyły jeszcze kilka sytuacji do powiększenia swojego dorobku bramkowego. Ta sztuka ostatecznie udała się jeszcze raz gościom po akcji rezerwowych. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mihaia Răduţa wykorzystał Marcin Robak.

Arka Gdynia - Lech Poznań 1:4 (0:3)
0:1 - Maciej Gajos (5.)
0:2 - Darko Jevtić (17.)
0:3 - Dawid Kownacki (44.)
1:3 - Rafał Siemaszko (52.)
1:4 - Marcin Robak (79.)

Arka Gdynia: Konrad Jałocha – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Adam Marciniak – Marcus da Silva (73. Miroslav Bozok), Dominik Hofbauer, Yannick Kakoko (77. Michał Nalepa), Dariusz Formella – Mateusz Szwoch (62. Przemysław Trytko) – Rafał Siemaszko

Lech Poznań: Matus Putnocký – Marcin Wasielewski, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Wołodymyr Kostewycz – Maciej Gajos, Łukasz Trałka – Maciej Makuszewski (82. Szymon Pawłowski), Radosław Majewski (67. Mihai Răduţ), Darko Jevtić – Dawid Kownacki (75. Marcin Robak)