Lotto Ekstraklasa: Pechowa porażka Bruk-Betu Termalica

Dodany 11-03-2017, 17:41, do: Ekstraklasa,

W meczu otwierającym sobotnie zmagania w 25. kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Płock pokonała Bruk-Bet Teralikę Nieciecza 1:0 (1:0). Jedyny gol w tym meczu padł po niefortunnej interwencji obrońcy gości, który przypadkowo wpakował piłkę do własnej bramki.

Oba zespoły od początku grały ofensywnie i szukały swojej szansy. Większość zagrań w pole karne były jednak niezbyt celne. Pierwszy groźny strzał w tym meczu oddał w 10. minucie Mateusz Piątkowski i gości ładną interwencją uratował Krzysztof Pilarz. W 22. minucie "Nafciarze" szczęśliwie objęli prowadzenie.. Po centrze Piotra Wlazło piłkę zdołał tylko musnął Piątkowski, a ta odbijając się jeszcze od nóg Przemysława Szarka wpadła do siatki. Moment później mogło być 2:0, lecz Wlazło z dziesiątego metra strzelił wprost w bramkarza. W 32 minucie goście mieli okazję na wyrównanie. Po dośrodkowaniu z lewej flanki i strzale głową Vladislavsa Gutkovskisa niezbyt pewnie interweniował Seweryn Kiełpin, któremu uciekła piłka z rąk. Do niej pierwszy dopadł Dawid Nowak, ale pechowo trafi wprost w ofiarnie interweniującego bramkarza.

Zaraz po przerwie bliscy podwyższenie wyniku byli miejscowi. Po zagraniu z prawej flanki ładnie do strzału głową złożył się Dominik Kun i futbolówka trafiła w słupek. W odpowiedzi strzał z bliska Samuela Stefanika wybronił skutecznie Kiełpin. W 61. minucie Sergiej Kriwiec zdecydował się na strzał z dystansu i piłka nieznacznie przeszła nad poprzeczką. Sześć minut później piłka trafia do bramki Wisły. Najpierw sędzia uznał gola pokazując na środek boiska, ale później po konsultacji z asystentem cofnął swoją decyzję. Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej Nowaka, który próbował wpakować piłkę tuż przed bramką, lecz jej dotknął, a ta i tak trafiła do siatki. Podrażnione "Słonie" atakowały zaciekle bramkę Kiełpina, ale ten nie dał się pokonać dzięki skutecznej grze swoich kolegów w obronie i swoim interwencjom.

Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)
1:0 - Przemysław Szarek (22. samobój)

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak - Piotr Wlazło, Maksymilian Rogalski, Dominik Furman, Siergiej Kriwiec (75. Patryk Stępiński), Damian Piotrowski (46. Dominik Kun) - Mateusz Piątkowski (90+3. Emil Drozdowicz).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Przemysław Szarek, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Guilherme (80. Martin Mikovič) - David Guba (59. Patrik Misak), Mateusz Kupczak (59. Roman Gergel), Bartłomiej Babiarz, Samuel Stefanik, Vladislavs Gutkovskis - Dawid Nowak.

Żółte kartki: Wlazło - Pilarz, Osyra.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 3712.