Nice I liga: Sandecja rozbiła Zagłębie. Porażka Górnika Zabrze

Dodany 11-03-2017, 21:58, do: I liga,

W sobotę rozegrano pozostałe mecze 21. kolejki Nice I ligi. W najciekawszym pojedynki Sandecja Nowy Sącz rozbiła Zagłębie Sosnowiec 5:0. Jeszcze więcej bramek padło w Tychach gdzie miejscowy GKS wygrał z MKS-em Kluczbork 4:2. Wpadkę w Siedlcach zanotował Górnik Zabrze. Na trzecią pozycję awansował zespół Wigier Suwałki.

MKS Kluczbork niespodziewanie prowadził w Tychach do przerwy 2:1. Braki dla gości zdobyli Rafał Niziołek i Mohamed Essam. Miejscowi odpowiedzieli trafieniem Łukasza Grzeszczyka. Po przerwie przebudził się Jakub Świerczok, który najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a następnie jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza MKS-u. Kolejne cztery spotkania również padły łupem gospodarzy. Pogoń Siedlce pokonała Górnika Zabrze 2:1. Nie powiodło się również Olimpii Grudziądz, Zagłębiu Sosnowiec i Chrobremu Głogów.

Jedynie Wigry Suwałki zdołały dziś wygrać na boisku rywala pokonując w Puławach miejscową Wisłę po bramce Mateusza Radeckiego w 70. minucie gry. Dzięki temu podopieczni Dominika Nowaka awansowali na trzecią lokatę ze stratą trzech punktów do prowadzącej Chojniczanki i dwóch "oczek" do drugiego GKS-u Katowice.

GKS Tychy - MKS Kluczbork 4:2 (1:2)
0:1 - Rafał Niziołek (28.)
1:1 - Łukasz Grzeszczyk (32.)
1:2 - Mohamed Essam (35.)
2:2 - Jakub Świerczok (48. karny)
3:2 - Jakub Świerczok (66.)
4:2 - Jakub Świerczok (90.)

Pogoń Siedlce - Górnik Zabrze 2:1 (1:0)