Lotto Ekstraklasa: Cracovia bez przełamania na własnym stadionie

Dodany 13-03-2017, 20:42, do: Ekstraklasa,

Na zakończenie 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:1). Tym samym gospodarze po raz piąty z rzędu osiągnęli identyczny wynik na własnym stadionie. Ostatnio "Pasy" u siebie wygrały 14 października.

"Miedziowi" od początku mieli przewagę na boisku. W 12. minucie po błędzie Jakuba Wójcickiego przed okazją stanął Jarosław Kubicki i świetną interwencją popisał się Grzegorz Sandomierski. Minutę później bramkarz "Pasów" był już bezradny. Filip Starzyński z łatwością wbiegł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam nie pomylił się. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili dwie dobre akcje po których minimalnie niecelnie strzelał Krzysztof Piątek. W 29. minucie Starzyński mógł podwyższyć wynik, ale piłka po jego mocnym uderzeniu nieznacznie minęła bramkę. Cztery minuty później po centrze z prawej flanki "szczupakiem" strzał oddał Adam Buksa i piłka ponownie o włos minęła słupek. Jeszcze przed przerwą kolejną próbę Krzysztofa Piątka pewnie wyłapał Martin Polacek.

W drugiej połowie najpierw przewagę mieli goście. W 57. minucie po interwencji Sandomierskiego futbolówka spadła pod nogi Starzyńskiego, który z bliska strzelił wprost w nogi bramkarza. W 68. minucie Cracovia wyrównała. Polacek wypiąstkował piłkę przed pole karne gdzie stał Marcin Budziński. Pomocnik miejscowych długo się nie zastanawiał i huknął trafiając idealnie przy słupku. Ten gol pobudził podopiecznych Jacka Zielińskiego. Piłka co raz lądowała w polu karnym Zagłębia, lecz nikt nie potrafił jej skierować do siatki.

W 77. minucie po centrze Pawła Jaroszyńskiego będący tuż przed bramką Krzysztof Piątek nie potrafił celnie przymierzyć. Dwie minuty później Zagłębie mogło objąć ponownie prowadzenie. Doskonałe podanie na wolne pole otrzymał Arkadiusz Woźniak, który po minięciu bramkarza oddał celny strzał na pustą bramkę i powracający Hubert Wołąkiewicz zdołał zablokować piłkę w ostatnim momencie. W odpowiedzi strzał głową Erika Jendriska wybronił bramkarz gości. Obie ekipy walczyły ambitnie o zwycięską bramkę do samego końca, ale ostatecznie ta sztuka im się nie udała.

Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
0:1 - Filip Starzyński (13.)
1:1 - Marcin Budziński (68.)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Paweł Jaroszyński - Marcin Budziński, Damian Dąbrowski (46. Erik Jendrisek) - Mateusz Szczepaniak (63. Tomas Vestenicky), Mateusz Cetnarski, Jaroslav Mihalik - Krzysztof Piątek.

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Sebastian Madera, Jakub Tosik, Daniel Dziwniel - Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek - Krzysztof Janus, Filip Starzyński (83. Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka (78. Kamil Mazek) - Adam Buksa (68. Arkadiusz Woźniak).

Żółte kartki: Jaroszyński, Jendrisek, Cetnarski - Łukasz Piątek, Starzyński, Rakowski, Buksa.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).