Lotto Ekstraklasa: Przełamanie Śląska w Niecieczy

Dodany 17-03-2017, 20:17, do: Ekstraklasa,

Na rozpoczęcie 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław po trzech porażkach z rzędu w końcu przełamał się i wygrał na wyjeździe z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 2:1 (1:1). Dla podopiecznych Czesława Michniewicza był to już szósty mecz z rzędu bez wygranej.

Wrocławianie świetnie weszli w ten mecz obejmując prowadzenie już w 5. minucie. Ryota Morioka idealnie podał w pole karne do wbiegającego Roberta Picha, który silnym strzałem po ziemi pokonał w bramce Krzysztofa Pilarza. Po strzeleniu gola Śląsk cofnął się do obrony i do głosu doszli miejscowi. W 18. minucie padła bramka wyrównująca. Po strzale z rzutu wolnego Romana Gergela piłka odbiła się od słupka, a następnie od bramkarza gości i spadła pod nogi Artema Putiwcewa, któremu pozostało z bliska wpakować ją do sieci. W 32. minucie Śląsk powinien ponownie wyjść na prowadzenie, lecz Pich w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował. W odpowiedzi po centrze Dawida Nowaka w pole karne do strzału głową doszedł Gergel, ale nie trafił w bramkę.

Po zmianie stron przewagę mieli przyjezdni. Aktywny w ataku był przede wszystkim Morioka, lecz Japończyk marnował swoje sytuacje. Strzelał również Łukasz Zwoliński, który również nie miał dziś dobrze ustawionego celownika. W 63. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału na pierwszym słupku doszedł Piotr Celeban i trafił tylko w boczną siatkę. Pięć minut później Morioka z bliska trafił wprost w dobrze ustawionego Pilarza. W 75. minucie piłka w końcu wpadła do siatki po strzale Picha, lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną pomocnika. Osiem minut później nie było już wątpliwości. Krótko rozegrany rzut rożny i centra Picha spadła na głowę Zwolińskiego, który przedłużył podanie na dalszy słupek gdzie niepilnowany Adam Kokoszka huknął bez przyjęcia tuż przy słupku. Końcówka to rozpaczliwe ataki "Słoni", którzy jednak nie potrafili zaskoczyć rywali i tym samym trzy punkty trafiły na konto zespołu z Wrocławia.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)
0:1 - Robert Pich (5.)
1:1 - Artem Putiwcew (18.)
1:2 - Adam Kokoszka (83.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Guilherme - Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak - Roman Gergel (72. Martin Miković), Samuel Stefanik, Patrik Misak (59. David Guba) - Dawid Nowak (61. Vladislavs Gutkovskis).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Augusto - Aleksandar Kovacević, Ostoja Stjepanović - Joan Roman, Ryota Morioka (80. Sito Riera), Robert Pich - Łukasz Zwoliński (85. Kamil Biliński).

Żółte kartki: Guilherme - Augusto, Kovacević.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).