Nice I liga: Górnik i Zagłębie z trzema punktami

Dodany 17-03-2017, 22:49, do: I liga,

Dwa piątkowe mecze rozpoczynające 22. kolejkę Nice I ligi padły łupem gospodarzy. Górnik Zabrze pokonał Sandecję Nowy Sącz 2:0, a Zagłębie Sosnowiec w derbowym starciu okazało się lepsze jednym trafieniem od GKS-u Katowice.

Zabrzanie wygrali po dwóch bramkach Łukasza Wolsztyńskiego. 22-letni pomocnik Górnika już w 12. minucie wykorzystał podanie Dawida Plizgi i płaskim strzałem pokonał Łukasza Radlińskiego. Na kolejnego gola tego piłkarza trzeba było czekać do 74. minuty kiedy to huknął z dystansu nie do obrony. Dzięki wygranej podopieczni Marcina Brosza mają teraz tyle samo punktów co ich dzisiejszy rywal i ze stratą pięciu "oczek" zajmują 7. lokatę.

W derbowym starciu Zagłębie Sosnowiec okazało się lepsze od GKS-u Katowice i tym samym zepchnęło swojego rywala z drugiego miejsca w tabeli. Zwycięski gol padł na początku drugiej połowy. Konrad Michalak ograł na lewym skrzydle Adriana Frańczaka i posłał piłkę w pole karne gdzie Michał Fidziukiewicz pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Wolsztyński (12.)
2:0 - Łukasz Wolsztyński (74.)

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Fidziukiewicz (47.)

źródło: inf. własna + lajfy.com