III liga: Wygrana Widzewa na otwarcie nowego stadionu

Dodany 19-03-2017, 16:34, do: III liga,

Widzew Łódź pokonał w swoim pierwszym spotkaniu na nowym stadionie zespół Motoru Lubawa 2:0 (1:0). Mecz był niezwykłym widowiskiem pod każdym względem. Obejrzało go ponad 18 tys. kibiców, co jak na warunki III ligi jest precedensem.

Przed samym meczem dokonano oficjalnego otwarcia obiektu. Wśród zaproszonych gości byli byli piłkarze Widzewa m.in: Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk, Andrzej Michalczuk czy Marek Koniarek. Do tych wydarzeń dołączyli się kibice tworząc niesamowity spektakl. Od początku meczu zarysowała się przewaga łodzian. Już w 2 min. Japończyk Ogawa świetnie zagrał w pole karne, ale nadbiegający Radwański trafił z obrońcę z Lubawy. Chwilę później dobre zagranie do Michalskiego, ale ten z ostrego kąta trafił wprost w bramkarza. W 21 min. Ogawa stanął przed kolejną okazją na gola, ale zakiwał się w polu karnym. W 23 min. Gromek świetnie wypatrzył Michalskiego, który tym razem nie spudłował. Jeszcze przed przerwą Krzywicki dobrze zagrał do Michalskiego, ale ten strzelił obok słupka.

Po przerwie widzewiacy spuścili nieco z tonu wyraźnie zadowoleni z bramki i prowadzenia, prowadzili grę głównie w środku pola. W 72 min. Krzywicki dostał od Mąki dobre podanie piętą, ale strzelił za lekko. W końcówce meczu, w doliczonym czasie gry po ładnym, precyzyjnym podaniu Kamińskiego, Mąka ustalił wynik meczu na 2:0 dla Widzewa.

Widzew Łódź - Motor Lubawa 2:0 (1:0)
1:0 - Mateusz Michalski (23.)
2:0 - Daniel Mąka (90+2.)

Widzew:Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek – Michalski (65′. Budka), Kazimierowicz, Radwański, Mąka – Ogawa (58. Olczak)- Krzywicki (75. Kamiński)

Motor: Szuszczewicz – Malinowski, Wodzicki, Marchlewski, Burchart – Ewertowski (76. Wasiutyn), Tomkiewicz – Zasuwa (69. Olejniczak), R. Śnieżawski, Wypniewski – Konicz (62. Ogrodowczyk)

Żółte kartki: Zieleniecki (Widzew) – Wodzicki (Motor)

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Zgierz)

Widzów: 18tys.