Lotto Ekstraklasa: Pewna wygrana Korony

Dodany 19-03-2017, 17:36, do: Ekstraklasa,

W jednym z sobotnich meczów 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na własnym boisku Cracovię Kraków 3:0.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Cracovii, bowiem już w 8 minucie wychodzącego na czystą pozycję Daniego Abalo faulował Jakub Wójcicki. Sędzia Szymon Marciniak pokazał obrońcy czerwoną kartkę, zaś Korona otrzymała rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jacek Kiełb, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła prosto w słupek i wyszła w boisko. W 14 minucie kolejną dobrą okazje do wyjścia na prowadzenia mieli podopieczni trenera Macieja Bartoszka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę lewą nogą uderzył zupełnie niepilnowany Rafał Grzelak, jednak poszybowała ona daleko obok słupka. W 33 minucue spotkania piłkarze Korony wyszli na prowadzenie, za sprawą fantastycznej bramki zdobytej przez Jakuba Żubrowskiego. Wychowanek Korony będąc bardzo daleko od bramki zdecydował się na uderzenie, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

Od początku drugiej połowy inicjatywa cały czas należała do grającej w przewadze Korony, jednak nie przekładało się to na klarowne okazje bramkowe. W 58 minucie będący w dobrej sytuacji Ilijan Micanski zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, lecz futbolówka poszybowała bardzo daleko od bramki. W 72 minucie meczu Dani Abalo popisał się dobrym podaniem w kierunku będącego blisko bramki Ilijana Micanskiego, ale w ostatniej chwili piłkę zdołał wybić jeden z obrońców Cracovii. W 86 minucie piłkarze z Kielc podwyższyli prowadzenie. Dani Abalo ruszył prawą stroną boiska i zagrał futbolówkę w pole karne, gdzie zza pleców obrońców wyskoczył wprowadzony wcześniej Maciej Górski i pewnie zdobył gola, nie dając żadnych szans Grzegorzowi Sandomierskiemu. Chwilę po rozpoczęciu gry piłkarze z Kielc zdobyli kolejną, już trzecią bramkę w tym meczu. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Jacek Kiełb i bardzo precyzyjnym strzałem przy słupku wpakował piłkę do siatki.

Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć gola, w efekcie czego Korona mogła cieszyć się, z bardzo cennych trzech punktów zdobytych na własnym boisku.

Korona Kielce - Cracovia Kraków 3:0 (1:0)
1:0 - Jakub Żubrowski 33.
2:0 - Maciej Górski 86.
3:0 - Jacek Kiełb 88.

Korona: Milan Borjan - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Bartosz Kwiecień, Rafał Grzelak - Dani Abalo, Mateusz Możdżeń, Jakub Żubrowski (81. Vanja Marković), Miguel Palanca (87. Jakub Kotarzewski), Jacek Kiełb - Ilijan Micanski (77. Maciej Górski).

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz (79. Mateusz Szczepaniak), Paweł Jaroszyński - Jaroslav Mihalík (46. Erik Jendrišek), Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski (20. Deleu), Tomáš Vestenický - Krzysztof Piątek.

Żółte kartki: Rymaniak, Kwiecień, Abalo - Cetnarski, Budziński.

Czerwona kartka: Jakub Wójcicki (7. minuta, Cracovia, za faul taktyczny).