Lotto Ekstraklasa: Wygrana Pogoni w Chorzowie, Remis we Wrocławiu

Dodany 15-04-2017, 17:28, do: Ekstraklasa,

Pierwsze dwa sobotnie mecze 29. kolejki Lotto Ekstraklasy przyniosły nam siedem bramek. Ruch Chorzów nie wykorzystał atutu własnego boiska i przegrał z Pogonią Szczecin 1:2 (1:1). We Wrocławiu miejscowy Śląsk prowadził z Górnikiem do przerwy dwiema bramkami by ostatecznie tylko tylko zremisować 2:2 (2:0).

W Chorzowie to przyjezdni pierwsi zdobyli bramkę. W 19. minucie Dawid Kort uderzył piłkę z woleja zza pola karnego i ta po nogach Rafała Grodzickiego zaskoczyła bramkarza "Niebieskich". W 28. minucie ponownie był remis. Bartosz Nowak wbiegł z lewego skrzydła w pole karne i uderzył po ziemi, a piłka po rękach źle ustawionego Jakuba Słowika zatrzepotała w sieci. Osiem minut później goście przeprowadzili kontrę, którą celnym strzałem zakończył Adam Gyurcso, lecz Libor Hrdlicka nie dał się pokonać. W drugiej połowie kibice byli świadkami ciekawego widowiska. W 59. minucie Pogoń była bliska objęcia prowadzenia, lecz futbolówka postrzale Gyurcso trafiła w poprzeczkę. Decydujące trafienie w tym meczu padło w 83. minucie kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Węgra piłkę do bramki głową wpakował Adam Frączczak.

Śląsk prowadził z Górnikiem Łęczna już od 16. minuty. Wówczas Sito Riera popisał się dokładnym prostopadłym podaniem w pole karne do Kamila Bilińskiego, który silnym strzałem zaskoczył w bramce Sergiusza Prusaka. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze po raz drugi umieścili piłkę w sieci. Obrona Górnika została rozmontowana szybkimi podaniami na jeden kontakt i Robert Pich w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się. Łęcznianie w 57. minucie zdobyli gola kontaktowego. Grzegorz Bonin z końcowej linii idealnie dośrodkował wprost na głowę Szymona Drewniaka, który pozbawiony opieki bez trudu głową umieścił piłkę w bramce. Goście walczyli do samego końca i  w 81. minucie doprowadzili do remisu po dosyć szczęśliwym trafieniu. Po dośrodkowaniu Javiego Hernandeza piłka nieoczekiwanie spada lobem do bramki pod poprzeczkę.
________________________________________________________________________________

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:2 (1:1)
0:1 - Dawid Kort (19.)
1:1 - Bartosz Nowak (28.)
1:2 - Adam Frączczak (83.)

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Marcin Kowalczyk, Michał Koj - Miłosz Przybecki, Bartosz Nowak (78. Michał Walski), Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk (86. Jakub Arak), Łukasz Moneta (64. Adam Pazio) - Jarosław Niezgoda.

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Sebastian Rudol, Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Dawid Kort (81. Nadir Ciftci), Mateusz Matras - Spas Delew (90+2. Hubert Matynia), Marcin Listkowski (73. Kamil Drygas), Adam Gyurcsó - Adam Frączczak.

Żółte kartki: Koj, Grodzicki - Rudol, Drygas.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).