Lotto Ekstraklasa: Pewna wygrana Lecha w Płocku

Dodany 15-04-2017, 21:39, do: Ekstraklasa,

Na zakończenie sobotnich zmagań 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Płock przegrała z Lechem Poznań 0:3 (0:2). Dwa gole dla gości w tym meczu zdobył Marcin Robak. Jedną pięknym strzałem z dystansu dołożył Radosław Majewski.

"Kolejorz" objął prowadzenie w 25. minucie Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową przedłużył Jan Bednarek. Ta spadła na piąty metr wprost na nogę Marcina Robaka, który ze spokojem wpakował ją do siatki. Snajper Lecha podwyższył prowadzenie dziesięć minut później kiedy to wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Dawida Kownackiego w lewej flanki i strzałem głową pokonał bezradnego Seweryna Kiełpina. W doliczonym czasie goście powinni zdobyć trzeciego gola, ale Tomasz Kędziora fatalnie przestrzelił mają przed sobą tylko golkipera Wisły. W 52. minucie wynik spotkania ustalił Radosław Majewski. Pomocnik Lecha zdecydował się na strzał z dystansu i piłka nabierając rotacji odchodzącej od środka bramki wpadła idealnie w samo okienko. W 69. minucie gospodarze byli blisko gola honorowego. Po centrze z rzutu wolnego zakotłowało się w szesnastce. W końcu strzał oddał Dimitar Iliev i futbolówka przeszła tuż obok słupka. Lech staranie grając w obronie utrzymał korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Wisła Płock - Lech Poznań 0:3 (0:2)
0:1 - Marcin Robak (25.)
0:2 - Marcin Robak (35.)
0:3 - Radosław Majewski (52.)

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Damian Byrtek, Patryk Stępiński - Piotr Wlazło, Dominik Furman - Giorgi Merebaszwili, Sergiej Kriwiec (38. Dimitar Iliev), Dominik Kun (55. Arkadiusz Reca) - Mateusz Piątkowski (61. Jose Kante).

Lech Poznań: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Maciej Wilusz, Jan Bednarek (46. Lasse Nielsen), Wołodymyr Kostevych - Łukasz Trałka - Maciej Gajos, Radosław Majewski (84. Mihail Raduţ) – Maciej Makuszewski, Dawid Kownacki (72. Darko Jevtić) - Marcin Robak.

Żółta kartka: Furman.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).