Lotto Ekstraklasa: Przełamanie Bruk-Betu Termalica

Dodany 17-04-2017, 16:27, do: Ekstraklasa,

Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniosła pierwsze zwycięstwo w tym roku. Podopieczni Marcina Węglewskiego w meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy pokonali skromnie Piast Gliwice 1:0 (1:0).

Niecieczanie ostatnie zwycięstwo w Ekstraklasie świętowali 16 grudnia kiedy to na własnym boisku pokonali Pogoń Szczecin 2:0. Od tamtej pory w ośmiu meczach ligowych zanotowali pięć porażek i trzy remisy. Piast nie przegrał ostatnich czterech meczów i liczył na powstrzymanie dobrej passy. Tak się jednak nie stało. Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Po centrze z lewej flanki i niepewnej interwencji Bartosza Flisa piłkę przewrotną do bramki wpakował Dawid Nowak. W 10. minucie mogło być już 2:0, ale strzał Martina Mikovicia zdołał obronić Jakub Szmatuła. W 28. minucie celny strzał oddał Łukasz Sekulski, ale zbyt słaby by zaskoczyć Dariusza Trelę. W końcówce pierwszej części gry nie wydarzyło się nic godnego uwagi.

W drugiej połowie gospodarze nastawili się na grę z kontry i skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. W 51. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego strzelał Patrik Misak i Szmatuła pewnie sparował piłkę na aut. Niemal kwadrans później groźnie uderzał Bartosz Flis i piłka trafiła tylko w boczną siatkę. W 69. minucie po dograniu Misaka strzelał głową Przemysław Szarek, lecz bramkarz gości popisał się znakomitym refleksem broniąc to uderzenie. W 76. minucie po szybko przeprowadzonej kontrze powinno być 2:0, lecz Minković przegrał pojedynek z bramkarzem Piasta. Gospodarzom udało się utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka i dzięki tej wygranej nadal liczą się w grze o górną połówkę tabeli.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
1:0 - Dawid Nowak (4.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela - Przemysław Szarek, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Sebastian Ziajka - Martin Mikovič (90+3. Krystian Peda), Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanović, Patrik Misak - Samuel Stefanik (83. Bartłomiej Babiarz) - Dawid Nowak (81. David Guba).

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Bartosz Szeliga, Uros Korun, Hebert, Bartosz Flis - Michał Masłowski, Radosław Murawski (64. Stojan Vranjes), Gerard Badia (64. Sasa Żivec) - Łukasz Sekulski, Maciej Jankowski, Michal Papadopulos (64. Martin Bukata).

Żółte kartki: Kupczak, Misak - Radosław Murawski.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 3012.