Lotto Ekstraklasa: Wisła zapewniła sobie grę w grupie mistrzowskiej

Dodany 17-04-2017, 19:09, do: Ekstraklasa,

W meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Zagłębie Lubin 1:0 (0:0). Gospodarze mieli wyraźną przewagę przez większość meczu i gdyby nie dobra postawa w bramce Martina Polacka to goście przegraliby to spotkanie wyżej. To zwycięstwo zapewniło krakowianom pewne miejsce w pierwszej ósemce tabeli.

Pierwszy kwadrans nie zachwycił. Obydwa zespoły badały się wzajemnie i pod bramkami niewiele siedziało. Dopiero w 18. minucie zakotłowało się pod bramką Zagłębia. Po stracie na własnej połowie goście byli w sporych opałach, lecz krakowianie zwlekali z oddaniem strzału i dogodna okazja na bramkę została zaprzepaszczona. Trzy minuty później centra Patryka Małeckiego trafiła na głowę Pawła Brożka, który szukał podaniem Semira Stilicia i w ostatniej chwili wychodzący z bramki Martin Polacek przechwyci futbolówkę. W 27. minucie Wisła powinna prowadzić w tym meczu. Małecki ograł dwóch rywali i podał przed bramkę do Rafała Boguskiego. Jego strzał piętą instynktownie zatrzymał bramkarz Zagłębia, a dobitka przeleciała nad bramką. Goście odważnie ruszyli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, ale dobrze w defensywie spisywali się obrońcy "Białej Gwiazdy". Tuż przed przerwą blisko gola był Brożek, lecz po centrze Małeckiego główkował tuż nad bramką.

Początek drugiej odsłony to odważna akcje gości, którzy próbowali zaskoczyć miejscowych. Najbliżej bramki w 51. minucie po zgraniu Martina Nespora był Filip Starzyński, ale posłał piłkę obok bramki. Wisła odpowiedziała siedem minut później. Tomasz Cywka huknął z dystansu i Polacek sparował piłkę poza bramkę. Gospodarze atakowali coraz groźniej i w końcu zasłużenie objęli prowadzenie w 62. minucie gry. Cywka przedarł się prawą flanką i dośrodkował z linii końcowej wprost na głowę Stilicia. Futbolówka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Małeckiego, a ten huknął z woleja nie do obrony. Krakowianie nie rezygnowali ze zdobycia kolejnych goli. W 69. minucie Ivan Gonzalez zdecydował się na strzał, ale nie trafił w światło bramki. W 79. minucie goście mieli okazję na wyrównanie, lecz dobrze ustawiony Łukasz Załuska wyłapał skierowaną na wślizgu piłkę w światło bramki przez Adama Buksę. W końcówce Wisła prowadziła grę i nie pozwalała rywalom na przejęcie inicjatywy.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
1:0 - Patryk Małecki (62.)

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Pol Llonch, Krzysztof Mączyński - Rafał Boguski (85. Hugo Videmont), Semir Stilić (70. Mateusz Zachara), Patryk Małecki - Paweł Brożek (75. Alan Uryga).

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek (78. Aleksander Jagiełło) - Arkadiusz Woźniak, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka (69. Jan Vlasko) - Martin Nespor (69. Adam Buksa).

Żółte kartki: Gonzalez, Sadlok, Mączyński - Janoszka.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 12 411.