Liga Mistrzów: Hat-trick Ronaldo dał awans Realowi do półfianłu

Dodany 19-04-2017, 00:02, do: Liga Mistrzów,

Po dogrywce Real Madryt pokonał FC Bayern Monachium 4:2 i awansował do półfinału tej edycji Champions League. Niestety duży wpływ na ostateczny wynik tego spotkania mieli niestety sędziowie, którzy kilkukrotnie pomylili się przy ocenie ważnych sytuacji. Wracający do składu Bayernu po kontuzji Robert Lewandowski rozegrał 88 minut i wykorzystał karnego.

Od początku tego meczu widzowie zgromadzeni na Estadio Santiago Bernabéu oglądali wyśmienite widowisko. W pierwszym kwadransie przeważali Bawarczycy. Najlepszej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Thiago Alcántara. Później do głosu doszli Królewscy, którzy co chwilę zagrażali bramce gości i tylko szczęściu, a także znakomitym interwencjom Manuela Neuera monachijczycy zawdzięczali bezbramkowy remis do przerwy. Kilka uderzeń z dystansu oddał Toni Kroos, swoich szans nie wykorzystali również Cristiano Ronaldo czy Dani Carvajal. Jednak najbliżej strzelenia gola w tej połowie był niezawodny w tym sezonie Sergio Ramos. Strzał kapitana Realu niemal z bramki wybił Jérôme Boateng.

Po przerwie tempo gry nie zmalało, obie drużyny co chwilę groźnie atakowały. Najpierw uderzenie Isco zza pola karnego minimalnie minęło bramkę Bayernu. W odpowiedzi strzał Arjena Robbena wybił z bramki Marcelo. Jednak kilkadziesiąt sekund później goście objęli prowadzenie. Po faulu Casemiro na Robbenie sędzia Viktor Kassai podyktował karnego, którego na bramkę zamienił Robert Lewandowski. W kolejnych minutach Bawarczycy ruszyli do ataku i utrzymywali się na połowie rywali. Jednak w 77. min Ronaldo wykorzystał dośrodkowanie od Casemiro i doprowadził do wyrównania. Chwilę później podopieczni Carlo Ancelottiego znowu prowadzili. Po zamieszaniu w polu karnym samobójczego gola zdobył Ramos. Ten gol nie powinien być jednak uznany, gdyż chwilę wcześniej tą akcję spalił, wprowadzony trzy minuty wcześniej Thomas Müller. Osiem minut później sytuacja gości mocno się pogorszyła, gdyż nie słusznie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Arturo Vidal.

Ostatecznie doszło do dogrywki, w której osłabiony Mistrz Niemiec zdołał przeciwstawiać się rywalom tylko przez kwadrans. Później dwa kolejne gole zdobył CR7, a wynik ustalił w 112 min. Marco Asensio. Jednak obydwie bramki portugalskiego zawodnika zdobyte w dodatkowych 30 minutach, także nie powinny zostać uznane, gdyż w tych sytuacjach czterokrotny zdobywca Złotej Piłki był na spalonym.

Real Madryt - FC Bayern Monachium 1:2 (0:0) po dogrywce: 4:2
0:1 - Robert Lewandowski (53. karny)
1:1 - Cristiano Ronaldo (77.)
1:2 - Sergio Ramos (78. samobój)
2:2 - Cristiano Ronaldo (105.)
3:2 - Cristiano Ronaldo (110.)
4:2 - Marco Asensio (112.)

Pierwszy mecz: 1:2 dla Realu Madryt

Awans: Real Madryt

Real Madryt: Keylor Navas – Daniel Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo – Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos (114. Mateo Kovačić) – Isco (71. Lucas Vázquez), Karim Benzema, Cristiano Ronaldo (64. Marco Asensio)

FC Bayern Monachium: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Mats Hummels, Jérôme Boateng, David Alaba – Xabi Alonso (75. Thomas Müller) – Arjen Robben, Arturo Vidal, Thiago Alcántara, Franck Ribéry (71. Douglas Costa) – Robert Lewandowski (88. Joshua Kimmich)