Liga Mistrzów: Awans Atletico po remisie w Leicester

Dodany 18-04-2017, 22:16, do: Liga Mistrzów,

W rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów Leicester City zremisował u siebie z Atletico Madryt 1:1 (0:1). W pierwszym meczu to hiszpański zespół wygrał 1:0 i to on awansował do półfinału tych rozgrywek.

Początek był dosyć wyrównany. Raz jedna raz druga ekipa konstruowała ataki pozycyjne, z których niewiele wynikało. Było sporo niedokładności w grze obydwu zespołów. Dopiero w 21. minucie gospodarze poważniej zagrozili bramce Jana Oblaka. Jamie Vardy wycofał futbolówkę do Shinjiego Okazakiego, który zdecydował się na strzał i nieznacznie się pomylił. Goście odpowiedzieli pięć minut później i to od razu golem. Po centrze Felipe Luisa piłkę głową do bramki wpakował Saul Niguez. W tym momencie gospodarzom potrzeba było trzech trafień do awansu. W 32. minucie ten sam zawodnik mógł podwyższyć stan meczu, lecz tym razem Kasper Schmeichel dobrze ustawiony pewnie chwycił futbolówkę. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z woleja huknął Riyad Mahrez wprost w objęcia Jana Oblaka. Przed przerwą niecelnie z dystansu uderzał jeszcze Felipe Luis.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z podwójną zmianą ofensywną i od razu rzucili się do odrabiania straty. W 52. minucie zabrakło niewiele do wyrównania kiedy to z woleja huknął Ben Chilwell i piłka przeszła tuż nad poprzeczką. Miejscowi dopięli swego dziewięć minut później. Wówczas w zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Jamie Vardy. W 66. minucie po wyrzucie z autu Lucas Hernandez w ostatniej chwili zablokował strzał Leonardo Ulloy. Moment później okazję na drugiego gola miał Vardy, którego w porę przyblokował Stefan Savić. W 76. minucie Mehrez uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka niemal otarła się o poprzeczkę. Gospodarze zaciekle atakowali bramkę Oblaka, ale ostatecznie nie udało im się już nic więcej zdziałać i ich pierwsza historyczna przygoda w Lidze Mistrzów dobiegła końca.

Leicester City - Atletico Madryt 1:1 (0:1); Pierwszy mecz: 0:1, Awans: Atletico
0:1 - Saul Niguez (26.)
1:1 - Jamie Vardy (61.)

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Wes Morgan (84. Daniel Amartey), Yohan Benalouane (46. Ben Chilwell), Christian Fuchs - Wilfred Ndidi, Danny Drinkwater - Riyad Mahrez, Shinji Okazaki (46. Leonardo Ulloa), Marc Albrighton - Jamie Vardy.

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran (56. Lucas Hernandez), Stefan Savić, Diego Godin, Filipe Luis (74. Angel Correa) - Saul Niguez, Gabi, Jose Gimenez, Koke - Yannick Carrasco (69. Fernando Torres), Antoine Griezmann.

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy).