Liga Mistrzów: Pewny awans AS Monaco do półfinału

Dodany 19-04-2017, 21:56, do: Liga Mistrzów,

W meczu rewanżowym ćwierćfinału Ligi Mistrzów AS Monaco po raz drugi pokonało Borussię Dortmund i pewnie awansowało do półfinału tych rozgrywek. Ekipa Kamila Glika po wyjazdowym zwycięstwie 3:2 w środowy wieczór przed własną publicznością wygrali 3:1.

Miejscowi szybko bo już w 3. minucie pozbawili złudzeń przyjezdnych kto w tym dwumeczu jest lepszy. Po atomowym strzale Benjamina Mendy'ego piłkę przed siebie sparował Roman Bürki, a tą do siatki wpakował Kylian Mbappe. W 14. minucie niewiele zabrakło by Borussia doprowadziła do remisu. Piłka po strzale Nurina Sahina z rzutu wolnego ostatecznie trafiła tylko w słupek. Trzy minuty później gospodarze odpowiedzieli drugim trafieniem. Po szybkiej składnej akcji Thomas Lemar idealnie dośrodkował w pole karne wprost na głowę Radamela Falcao, który celnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Trener Thomas Tuchel nie czekał i już w 27. minucie wprowadził na boisko kolejnego ofensywnego zawodnika, którym był Ousmane Dembele. Niewiele to jednak pomogło przyjezdnym, którzy choć mieli przewagę w posiadaniu piłki to nie potrafili poważniej zagrozić bramce Danijela Subasicia. Dopiero w 41. minucie bramkarza miejscowych strzałem z rzutu wolnego zatrudnil Marco Reus. Nie był to jednak strzał, który mógł zaskoczyć w bramce doświadczonego golkipera Monaco.

Borussia zaraz po przerwie rzuciła się do odrabiania straty i już w 48. minucie zdobyła bramkę kontaktową. Dembele przedarł się prawą flanką i idealnie dograł w pole karne do Reusa, który mocnym strzałem umieścił piłkę niemal w okienku bramki. W odpowiedzi przed szansą stanął Mbappe, lecz Bürki nogą zdołał sparować piłkę na korner. Bramkarz gości moment później przy stałym fragmencie gry został zatrudniony przez Almamy'ego Toure. W 65. minucie kapitalne podanie górą na wolne pole otrzymał Falcao i mając przed sobą tylko bramkarza strzelił nad poprzeczką. Dortmundczycy szukali wyrównania, ale ponownie bili głową w mur i w końcu gospodarze zadali ostateczny cios w 81. minucie. Tak jak w pierwszym meczu ogromny błąd popełnił Łukasz Piszczek . Nasz reprezentant podał piłkę wprost pod nogi Lemara, który następne odegrał ją w szesnastkę gdzie Valere Germain dopełnił formalności. Był to pierwszy kontakt z futbolówką tego zawodnika, który na boisku pojawił się pół minuty wcześniej. Ta bramka ostudziła zapędy gości, którzy. Szczęścia z dystansu szukał jeszcze Christian Pulisić, ale Subasić nie dał się pokonać.

AS Monaco - Borussia Dortmund 3:1 (2:0); Pierwszy mecz: 3:2; Awans: AS Monaco
1:0 - Kylian Mbappe (3.)
2:0 - Radamel Falcao (17.)
2:1 - Marco Reus (48.)
3:1 - Valere Germain (81.)

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson, Benjamin Mendy - Joao Moutinho, Tiemoue Bakayoko - Bernardo Silva (90. Andrea Raggi), Thomas Lemar - Kylian Mbappe (81. Valere Germain), Radamel Falcao (65. Nabil Dirar).

Borussia Dortmund: Roman Bürki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathópoulos, Matthias Ginter, Raphael Guerreiro (71. Christian Pulisić) - Julian Weigl - Erik Durm (27. Ousmane Dembele), Shinji Kagawa, Nurin Şahin (46. Marcel Schmelzer), Marco Reus - Pierre-Emerick Aubameyang.

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).