Puchar Konfederacji: Remis Portugalii z Meksykiem i zwycięstwo Chile

Dodany 18-06-2017, 21:28, do: Mundial 2018, Świat, Europa,

W drugim dniu zmagań o Puchar Konfederacji Portugalia po zaciętym boju zremisowała z Meksykiem 2:2 (1:1). Natomiast w pierwszym meczu grypy B Kamerun uległ Chile 0:2 (0:0). W obydwu tych meczach sporo do powiedzenia miał nowy system powtórek VAR.

Cristiano Ronaldo

Mistrz Europy pierwszego gola zdobył już w 21. minucie kiedy to Nani wpakował piłkę do bramki. Sędziowie jednak dzięki systemowi "VAR", czyli analizie wideo gola nie uznali bowiem wcześniej jeden z Portugalczyków był na spalonym. Co się nie udało tym razem wyszło europejczykom w 35. minucie. Cristiano Ronaldo po samotnym rajdzie wszedł w pole karne i mając przed sobą obrońców zdołał celnie podać do Ricardo Quaresmy, który w sytuacji sam na sam oszukał bramkarza i wpakował futbolówkę do sieci. Siedem minut później Meksykanie doprowadzili do wyrównania. Carlos Vele wykorzystał kiks Raphaela Guerreiro i obsłużył celnym podaniem Javiera Herandeza, który strzałem głową pokonał bezradnego Rui Patricio. Na kolejne bramki przyszło czekać nam do końcówki tego spotkania. W 86. minucie po centrze w pole karne Hector Herrera nie zdołał wybić futbolówkę, ta trafiła pod nogi Cedrica Soaresa, który mocnym strzałem po rykoszecie wpakował piłkę od sieci. Piłkarze z Ameryki Północnej zdołali i tym razem wyrównać stan meczu. W doliczonym czasie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hector Moreno strzałem głową uratował punkt swojej reprezentacji.

W pierwszym meczu grupy B Chile pokonało Kamerun 2:0. Mistrz Ameryki Południowej gola zdobył jeszcze przed przerwą, kiedy to Arturo Vidal obsłużył wydawać by się mogło idealnym podaniem Eduardo Vargasa, lecz sędziowie użyli systemu "VAR" i dopatrzyli się minimalnego spalonego. Chile grało do końca i w 81. minucie już prawidłowo zdobyło bramkę. Po centrze z lewej flanki Alexisa Sancheza piłkę głową do bramki wpakował Vidal. W doliczonym czasie Kamerun nadział się na kontrę i stracił drugiego gola. Sanchez minął bramkarza, ale jego strzał został zatrzymany przed bramką przez obrońcę. Dobitka Vargasa okazała się już celna.