Euro U-21: Niemcy i Włochy z kompletem punktów

Dodany 18-06-2017, 22:25, do: Piłka młodzieżowa, Europa,

W niedziele rozegrano mecze grupy C mistrzostw Europy do lat 21. Obydwa spotkania zakończyły się wynikiem 2:0. W Tychach reprezentacja Niemiec pokonała Czechów, a w Krakowie Dania uległa Włochom.

Niemcy pierwszego gola w meczu z Czechami zdobyli tuż przed przerwą. Po koronkowej akcji podaniami piłka dotarła w pole karne do Maxa Meyera, który po minięciu obrońcy uderzył celnie i skutecznie. Zaraz po przerwie wynik tego meczu ustalił Serge Gnabry. Pomocnik Werderu Brema wykorzystał błąd Michala Saceka, który nie trafił w futbolówkę i strzałem bez przyjęcia pokonał bezradnego Lukasa Zime.

Włosi również wpakowali rywalom dwa gole. Strzelanie po przerwie rozpoczął Lorenzo Pellegrini, który pięknym strzałem przewrotką nie dał szans bramkarzowi. W końcówce drugiego gola zdobył Andrea Petagna. Napastnik Atalanty Bergamo wykorzystał centrę z lewej flanki Federico Chiesy i z bliska skierował futbolówkę do sieci.

Już w środę Niemcy będą grać z Duńczykami, a Czesi z Włochami o kolejne punkty w tej grupie.
________________________________________________________________________________
U-21: Niemcy - Czechy 2:0 (1:0)
1:0 - Max Meyer (44.)
2:0 - Serge Gnabry (50.)

Niemcy U-21: Julian Pollersbeck - Jeremy Toljan, Niklas Stark, Marc-Oliver Kempf, Yannick -Mahmoud Dahoud (66. Gideon Jung), Maximilian Arnold (86. Janik Haberer) - Mitchell Weiser (76. Maximilian Philipp), Max Meyer, Serge Gnabry - Davie Selke.

Czechy U-21: Lukas Zima - Michal Sacek (81. Tomas Chorý), Michael Lüftner, Stefan Simič, Milan Havel - Petr Sevčík (56. Antonín Barák), Tomáš Souček, Michal Trávník - Václav Černý (72. Martin Hašek), Patrik Schick, Jakub Jankto

Żółte kartki: Michal Trávník, Jakub Jankto

Sędzia: Jesús Gil Manzano (Hiszpania)

U-21: Dania - Włochy 0:2 (0:0)