Liga Mistrzów: Zwycięstwo Legii w Finlandii

Dodany 12-07-2017, 20:57, do: Ekstraklasa, Liga Mistrzów,

Od zwycięstwa walkę o Ligę Mistrzów rozpoczęła Legia Warszawa. Mistrzowie Polski wygrali w Finlandii z IFK Mariehamn 3:0 (3:0). Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane za tydzień na Łazienkowskiej.

Podopieczni Jacka Magiery polecieli do Finlandii po porażce w Superpucharze z Arką Gdynia. Legioniści szybko zapomnieli o tym niepowodzeniu. Swojego pierwszego rywala w drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów ograli pewnie i wyraźnie.

Wszystkie gole wpadły już w pierwszej połowie. Strzelanie rozpoczął Guilherme. Brazylijczyk wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Łukaszu Broziu. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do końcówki pierwszej części gry. W 39. minucie Dominik Nagy z bliska pokonał bramkarza gospodarzy. Trzecią bramkę zdobył Kasper Hamalainen. Jak się później okazało Fin ustalił wynik spotkania. Po przerwie Legie kontrolowała grę, oszczędzając siły na sobotni mecz z Górnikiem Zabrze. Miejscowi kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Anthoniego Dafaa.

IFK Mariehamn - Legia Warszawa 0:3 (0:3)
0:1 - Guilherme (8. karny)
0:2 - Dominik Nagy (39.)
0:3 - Kasper Hämäläinen (44.)

IFK Mariehamn: Andreas Vaikla - Bobbie Friberg da Cruz, Kristian Kojola, Jani Lyyski, Aapo Mäenpää (72. Albin Granlund) - Brian Span, Anthony Dafaa, Gabriel Petrović (79. Robin Sid), Amos Ekhalie, Robbin Sellin (87. Tommy Wirtanen) - Aleksei Kangaskolkka.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski, Artur Jędrzejczyk, Adam Hloušek - Guilherme (64. Sebastian Szymański), Michał Kopczyński (56. Mateusz Szwoch), Krzysztof Mączyński, Thibault Moulin, Dominik Nagy (63. Łukasz Moneta) - Kasper Hämäläinen.

Żółte kartki: Dafaa, Sid - Dąbrowski.

Czerwona kartka: Anthony Dafaa (61. minuta, za drugą żółtą).