Lotto Ekstraklasa: Wisła wyjeżdża ze Szczecina z kompletem punktów

Dodany 14-07-2017, 21:41, do: Ekstraklasa,

W drugim piątkowym meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin przed własną publicznością przegrała z Wisłą Kraków 1:2 (1:2). Udany debiut zanotował Carlos Lopez, który najpierw zdobył gola, a następnie zanotował asystę przy trafieniu Petara Brleka.

Podopieczni trenera Kiko Ramireza od początku grali wysokim pressingiem nie pozwalając rywalowi na rozwinięcie skrzydeł. Taka gra przyniosła gościom rzut wolny w 17. minucie meczu. Do ustawionej piłki podszedł nowy nabytek "Białej Gwiazdy" Carlos Lopez i pięknym strzałem uderzając technicznie nad murem umieścił futbolówkę w sieci. Krakowianie poszli za ciosem i dwie minuty później podwyższyli prowadzenie. Ładna akcja podaniami i w końcu Lopez wchodząc w pole karne z piątego metra wycofał futbolówkę do nadbiegającego Petara Brleka, któremu pozostało wpakować piłkę do pustej bramki. Dwa zadanie ciosy przebudziły w końcu ekipę "Portowców". W 24. minucie pierwszy celny strzał dla tej drużyny oddał Marcin Listkowski, lecz była to zbyt słaba próba by pokonać Juliana Cuestę. W kolejnych minutach Pogoń atakowała i szukała kontaktowego gola. W końcu ta sztuka im się udała. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Fran Velez przypadkowo zatrzymał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnym strzałem pod poprzeczkę wykorzystał Adam Gyurcso. Gospodarze poczuli wiatr w żagle i odważnie grali do przodu. W doliczonym czasie blisko wyrównania był wprowadzony moment wcześniej na boisko Dawid Kort. Pomocnik gospodarzy po centrze Ricardo Nunesa uprzedził obrońce i skierował piłkę w światło bramki. ale tą zdołał zatrzymać bramkarz.

Po przerwie gospodarze jako pierwsi poważnie zagrozili bramce krakowian. W 48. minucie Gyurcso zdołał oddać mierzony strzał przy słupku i Cuesta wyciągając się zdołał wybić piłkę poza bramkę. Wisła odpowiedziała w 57. minucie. Po raz kolejny w roli głównej pokazał się Lopez, który przedarł się między trójką rywali i odegrał przed pole karne do Brleka, a strzał Chorwata okazał się minimalnie niecelny. Mecz się otworzył. Obydwa zespoły atakowały przez co na boisku zrobiło się więcej miejsca do rozgrywania szybkich akcji. Brakowało jednak strzałów na bramki. W 76. minucie Gyurcso uwolnił się w polu karnym spod opieki dwójki obrońców, ale następnie fatalnie skiksował przy oddaniu strzału. Przyjezdni zbiegiem czasu grali mądrze na czas utrzymując się przy piłce z dala od swojej bramki. Pogoń bezradna w ostatnich minutach nadziała się jeszcze w doliczonym czasie na kontrę, lecz wychodzący na czystą pozycję Jakub Bartosz przegrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Załuską. Moment później sędzia zakończył te zawody i trzy punkty powędrowały na konto piłkarzy Wisły Kraków, którzy tym samym sprawili prezent urodzinowy swojemu trenerowi.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2 (1:2)
0:1 - Carlos Lopez (17.)
0:2 - Petar Brlek (19.)
1:2 - Adam Gyurcso (33. karny)

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - Sebastian Rudol, Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Tomasz Hołota, Rafał Murawski - Marcin Listkowski (44. Dawid Kort), Kamil Drygas (75. Sebastian Kowalczyk), Adam Gyurcso - Łukasz Zwoliński.

Wisła Kraków: Julian Cuesta - Maciej Sadlok, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Tomasz Cywka - Patryk Małecki, Fran Velez (85. Zoran Arsenić), Petar Brlek, Carlos Lopez (74. Kamil Wojtkowski), Rafał Boguski (79. Jakub Bartosz) - Zdenek Ondrasek.

Żółte kartki: Listkowski - Gonzalez, Velez

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).