Lotto Ekstraklasa: Sensacja w Zabrzu! Beniaminek lepszy od mistrza

Dodany 15-07-2017, 21:52, do: Ekstraklasa,

Do sporej niespodzianki doszło w Zabrzu. Wracający po rocznej przerwie do Lotto Ekstraklasy Górnik wygrał z mistrzem Polski 3:1 (2:0) na inaugurację nowego sezonu.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli podopieczni Jacka Magiery, którzy w środę pewnie ograli mistrza Finlandii w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jednak młodzi piłkarze z Zabrze zdominowali obrońców tytułu. Zagrali agresywnie i skutecznie wykorzystując swoją okazję.

Już początek spotkania pokazał, że Legii nie będzie łatwo na stadionie beniaminka. Warszawianie zostali zepchnięci do defensywy. W 17. minucie gospodarze udokumentowali swoją przewagę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najsprytniejszy w polu karnym gości okazał się Dani Suarez, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Legioniści chcieli przejąć inicjatywę. Sygnał do ataku dał Guilherme, ale jego strzał obronił Tomasz Loska. Bramkarz Górnik musiał jeszcze interweniować po uderzeniu Macieja Dąbrowskiego. Tuż przed przerwą na indywidualną akcję zdecydował się Igor Angulo. Kapitan beniaminka znalazł się sam na sam z Arkadiuszem Malarzem i nie dał mu żadnych szans. W tej sytuacji Hiszpan przypadkowo trafił kolanem w głowę golkipera Legii, który musiał opuścić boisko.

W drugiej połowie Górnik oddał pole Legii i czekał na szanse w kontrataku. Po jednym z nim prowadzenie gospodarzy podwyższył Angulo. Trener Magiera próbował ratować wynik wprowadzając na boisko Krzysztofa Mączyńskiego oraz Armando Sadiku. Albańczyk, który z zespołem z Łazienkowskiej trenował tylko raz wykorzystał podanie od Dominika Nagy i zdobył bramkę honorową.

W następnej kolejce Legia podejmie Koronę Kielce, a Górnik czeka wyjazd do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:1 (2:0)
1:0 - Dani Suárez (17.)
2:0 - Igor Angulo (43.)
3:0 - Igor Angulo (65.)
3:1 - Armando Sadiku (80.)

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suárez, Michał Koj (81. Erik Grendel) - Damian Kądzior (62. David Ledecký), Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Igor Angulo, Łukasz Wolsztyński (73. Bartłomiej Olszewski).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz (45. Radosław Cierzniak) - Łukasz Broź (61. Krzysztof Mączyński), Maciej Dąbrowski, Artur Jędrzejczyk, Adam Hloušek - Guilherme, Michał Kopczyński (46. Armando Sadiku), Thibault Moulin, Mateusz Szwoch, Dominik Nagy - Kasper Hämäläinen.

Żółte kartki: Adam Wolniewicz, Rafał Kurzawa - Guilherme, Dominik Nagy.