Lotto Ekstraklasa: Śląsk przegrał w Gdyni

Dodany 16-07-2017, 16:42, do: Ekstraklasa,

Dzięki bramkom zdobytym w końcówce Arka Gdynia pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2:0 (0:0). Bramki dla Żółto-Niebieskich zdobyli Patryk Kun i Michał Nalepa

Tekst alternatywny...

Obie drużyny przed obecnym sezonie nieco zmieniły swoje kadry i ściągnęły po kilku nowych zawodników. Gospodarze podchodzili do tego spotkania w dobrych nastrojach po zdobyciu przez nich ostatnio Superpucharu Polski. I już w drugiej minucie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mogli objąć prowadzenie. Po sprytnym podaniu z rzutu rożnego Marcusa da Silvy na jedenasty metr do Grzegorza Piesio. Były pomocnik Górnika Łęczna miał sporo miejsca na strzał w tej sytuacji, lecz uderzył wprost w Jakuba Wrąbla. Kwadrans później groźnym uderzeniem na bramkę wrocławian oddał Yannick Kakoko, lecz świetną interwencją popisał się golkiper WKS-u. W końcówce najlepszej szansy w tej połowie dla gości nie wykorzystał chyba najaktywniejszy w tej drużynie Jakub Kosecki. W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut wolny dla Arki, jednak piłka po strzale da Silvy minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Po wznowieniu gry goście powinni objąć prowadzenie. Kosecki świetnie wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Arkadiusza Piecha, lecz ten nie oddał zbyt słaby strzał na bramkę strzeżoną przez Pavelsa Steinborsa. W odpowiedzi niecelnie uderzał Rafał Siemaszko. Kluczowy moment tego spotkania nastąpił w 70. min. Wtedy to mierzący 1,65 m Patryk Kun strzałem głową wyprowadził Arkowców na prowadzenie wykorzystując dośrodkowanie od Adama Marciniaka. Osiem minut później wynik ustalił rezerwowy Michał Nalepa, który na połowie boiska odebrał piłkę młodziutkiemu Adrianowi Łyszczarzowi i pognał z nią do bramki mijając przy okazji wychodzącego Wrąbla. W następnej kolejce gdynian czeka wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sacz, natomiast Śląsk Wrocław w Lubinie rozegra derbowe spotkanie z Zagłębiem.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
1:0 - Patryk Kun (70.)
2:0 - Michał Nalepa (78.)

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak – Grzegorz Piesio, Yannick Kakoko, Adam Marciniak (87. Dawid Sołdecki) - Marcus da Silva (46. Michał Nalepa), Patryk Kun – Rafał Siemaszko (67. Rubén Jurado)

Śląsk Wrocław: Jakub Wrąbel – Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Dorde Čotra – Dragojlub Srnić (60. Adrian Łyszczarz) , Michał Mak (61. Michał Chrapek) - Łukasz Madej (87. Daniel Łuczak), Jakub Kosecki, Robert Pich – Arkadiusz Piech

Żółte kartki: Kun, Sobieraj - Mak, Tarasovs

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 10083