Lotto Ekstraklasa: Wicemistrz zgarnia trzy punkty na inaugurację!

Dodany 16-07-2017, 16:25, do: Ekstraklasa,

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe 1:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w meczu 1.kolejki Lotto Ekstraklasy.

Ekstraklasowy debiut trenera Jagiellonii, pierwszy oficjalny mecz Mariusza Rumaka w roli szkoleniowca Słoni, powrót do Niecieczy Guilherme, grającego teraz w żółto-czerwonych barwach... Trudno nie zauważyć, że niedzielny pojedynek obfitował w kilka ciekawych wydarzeń. Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami, Ireneusz Mamrot dokonał kilku roszad w składzie Jagi względem pucharowego meczu z Gabalą, co musiało odbić się na grze przyjezdnych. Nawet mimo tych zmian, "ciężkie nogi" gości po kaukaskich podróżach było widać gołym okiem od samego początku. Już w pierwszych minutach mógł to wykorzystać Samuel Stefanik. Słowak otrzymał dobre podanie w pole karne i huknął w stronę bramki Mariana Kelemena. Doświadczony golkiper nie dał się jednak pokonać, odbijając to uderzenie w świetnym stylu noga. Niecieczanie, jak pokazywał czas, także jeszcze nie sa w najlepszej formie. Kolejne minuty mijały a kibice musieli robić naprawdę sporo by... nie zasnąć. Na boisku działo się niewiele. Długie piłki do napastników, proste straty, niedokładne zagrania... na pewno nie na to liczyli fani oglądajacy spotkanie. Z letargu wybudziła wszystkich dopiero 34.minuta, kiedy w dobrej sytuacji znalazł się Dmytro Chomczenowski. Ukrainiec przegrał jednak pojedynek z Janem Mucha

O wszystkim rozstrzygnęły pierwsze sekundy drugiej części. Kamil Słaby powalił w szesnastce Fiedora Cernycha, a sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Łukasz Sekulski. W 52.minucie wyrównać mógł Bartosz Śpiączka, który po doskonałym zagraniu Patryka Fryca trafił w słupek. Napastnik, który latem był o krok od Jagiellonii, był dziś najaktywniejszy w zespole gospodarzy, ale mimo kilku szans nie potrafił strzelić gola wyrównującego i komplet punktów pojechał na Podlasie.

Zwycięstwo Jagi to dobry prognostyk przed pucharowym rewanżem z azerską Gabalą (pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1), który czeka Białostoczan już we czwartek (g.20:30)...