Lotto Ekstraklasa: Zagłębie minimalnie lepsze od Korony

Dodany 17-07-2017, 19:33, do: Ekstraklasa,

W poniedziałkowym spotkaniu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Koronę Kielce 1:0.

Tekst alternatywny...

Od początku spotkania stroną przeważającą byli piłkarze z Kielc. W piątej minucie do piłki w polu karnym dopadł Nabil Aankour, lecz futbolówka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. W 12 minucie sytuację do zdobycia gola mieli goście. Jakub Tosik dokładnie zacentrował, w stronę Jakuba Świerczoka, który przestrzelił z bardzo bliskiej odległości. W 14 minucie sprzed pola karnego uderzał Mateusz Możdżeń, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Martina Polacka. W 28 minucie kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Mateusz Możdżeń, lecz piłka uderzyła jedynie w słupek. Chwilę po tej sytuacji przed kapitalną szansą stanęli goście jednak po uderzeniu Jakuba Świerczoka futbolówka ponownie trafiła w słupek. W 37 minucie piłkarze Zagłębia zdobyli bramkę, jednak padła ona ze spalonego w efekcie czego arbiter gola nie uznał. Na minutę przed przerwą podopieczni trenera Piotra Stokowca mogli wyjść na prowadzenie. Po strzale głową Jakuba Świerczoka, świetnie nogami obronił Zlatan Almerović, a chwilę później po uderzeniu Łukasza Janoszki z linii bramkowej futbolówkę wybił Bartosz Kwiecień.

Poczatek drugiej połowy nie był tak dynamiczny, jak miało to miejsce w pierwszej części spotkania. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 65 minucie. Po wrzutce w pole karne piłkę głową uderzał Nabil Aankour, jednak poszybowała ona jedynie w boczną siatkę. W 70 minucie sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Zagłębia, po faulu Ivana Jukicia na Bartłomieju Pawłowskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Filip Starzyński, i pewnie umieścił ją w siatce.

Do końca spotkania, żadnej z drużyn nie udało się już umieścić piłki w siatce, w efekcie czego Zagłębie pokonało Koronę 1:0. Warto zwrócić uwagę, że w spotkaniu tym po raz pierwszy w Ekstraklasie zastosowano system powtórek video VAR.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:1 (0;0)
0:1 - Filip Starzyński (71. karny)

Korona: Zlatan Alomerović - Bartosz Rymaniak, Bartosz Kwiecień (55. Krystian Miś), Adnan Kovačević, Ken Kallaste - Dani Abalo (11. Łukasz Kosakiewicz), Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń (84. Piotr Poński), Nabil Aankour, Ivan Jukić - Maciej Górski.

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Lubomír Guldan, Jarosław Jach, Daniel Dziwniel - Krzysztof Janus (73. Arkadiusz Woźniak), Jakub Tosik, Jarosław Kubicki, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka (65. Bartłomiej Pawłowski) - Jakub Świerczok (81. Martin Nešpor).

Żółte kartki: Miś - Jach, Tosik, Woźniak.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 6463.

źródło: inf.własna