Arsenal z pierwszym trofeum w sezonie!

Dodany 06-08-2017, 17:25, do: Liga angielska, Europa,

Podopieczni Arsene'a Wengera okazali się lepsi od Chelsea w meczu o Tarczę Wspólnoty. Kanonierzy odnieśli zwycięstwo dopiero po serii jedenastek serwując przy tym - jak przystało na superpuchar - kapitalny spektakl.

Pierwsza połowa nie obfitowała w bramki. Żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak to Arsenal wyglądał lepiej od mistrza Anglii. Kanonierzy próbowali zaskoczyć, lecz swoje okazje marnowali Alex Iwobi, WelbeckLacazette. W pierwszej odsłonie piłkarze Chelsea byli mniej konkretni w prowadzeniu ofensywy. Blisko wyjścia na prowadzenie The Blues byli w okolicach 30. minuty, kiedy Arsenal grał w dziesiątkę z powodu urazu Mertesackera. W ostatniej chwili zdołał jednak zareagować Petr Cech i na tablicy wyników wciąż było 0:0.

Druga połowa zaczęła się kapitalnie dla piłkarzy Antonio Conte. Kanonierzy nieco pogubili się w wybijaniu piłki z własnego pola karnego, a futbolówkę przechwycił Gary Cahill. Reprezentant Anglii głową zagrał do Victora Mosesa, który pokonał czeskiego golkipera Arsenalu. Strata bramki rozdrażniła graczy Wengera. Znowu przejęli inicjatywę w rozgrywaniu, jednak na bramkę musieli czekać aż do 82. minuty. Moment wcześniej z boiska zszedł już Pedro po brutalnym wejściu z wyprostowanymi nogami w Mohameda Elnenego. Dwie minuty później wyrównał obrońca Arsenalu - Sead Kolasinac. Do 90. minuty utrzymał się remis, więc wszystko rozstrzygnęło się dopiero w rzutach karnych.

W nich lepsi okazała 5. drużyna ubiegłego sezonu Premier League. Warto wspomnieć, że serię jedenastek rozegrano w nowym systemie (do tej pory w Anglii rozgrywano według standardowej formuły ABAB, teraz jest to ABBA, w której drużyny na przemian wykonują dwa karne pod rząd). Dla Arsenalu trafiali: Walcott, Nacho Monreal, Oxlade-ChamberlainGiroud. Jedyną jedenastkę dla Chelsea trafił Gary Cahill. Swoje szanse zmarnowali CourtoisMorata

Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 1:1 (0:0), karne 4:1
0:1 - Victor Moses (46.)
1:1 - Sead Kolasinac (82.)

Arsenal Londyn: Petr Cech - Rob Holding, Per Mertesacker (33. Sead Kolasinac), Nacho Monreal - Hector Bellerin, Mohamed Elneny, Granit Xhaka, Alex Oxlade-Chamberlain - Alex Iwobi (66. Theo Walcott), Alexandre Lacazette (66. Olivier Giroud), Danny Welbeck

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Gary Cahill - Victor Moses, Cesc Fabregas, N'Golo Kante, Marcos Alonso (79. Antonio Rudiger) - Willian (83. Charly Musonda), Michy Batshuayi (74. Alvaro Morata), Pedro Rodriguez

Żółte kartki: Hector Bellerin - Cesar Azpilicueta, Marcos Alonso, Willian

Czerwone kartki: Pedro Rodriguez (80. za faul na Mahamedzie Elnenym)

Sędzia: Robert Madley