Puchar Polski: Korona Kielce z awansem do kolejnej rundy

Dodany 10-08-2017, 21:03, do: Puchar Polski, Ekstraklasa, I liga,

W czwartkowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym stadionie po dogrywce z Koroną Kielce 1:2.

W 6 minucie pierwszą groźną okazję do zdobycia bramki mieli gospodarze. Cristovao otrzymał bardzo dobre podanie na lewej stronie boiska, jednak będąc niepilnowanym i mając dużo miejsca fatalnie dośrodkował. W 21 minucie meczu bardzo duży błąd popełnił jeden z obrońców Zagłębia, który bardzo niedokładnie kopnął piłkę w kierunku własnej bramki, a ta o włos minęła słupek. W 35 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Djibril Diaw, lecz piłka poszybowała tuż obok bramki.

W 54 minucie Fabian Burdenski bardzo dokładnie podał do Elii Soriano, jednak futbolówka po jego strzale z woleja minęła o centymetry słupek. W 73 minucie potężne uderzenie z dystansu oddał Jakub Żubrowski ale futbolówka kolejny raz w tym meczu nieznacznie minęła bramkę Zagłębia. Po 90 minutach meczu nadal utrzymywał się bezbramkowy remis, w efekcie czego arbiter zarządził dogrywkę.

W 93 minucie kolejny strzał oddał Jakub Żubrowski lecz i tym razem młody pomocnik Korony nieznacznie się pomylił. W 103 minucie spotkanie na kilka minut musiało zostać przerwane, z powodu olbrzymiej nawałnicy która przechodziła nad Sosnowcem. Po wznowieniu gry odważniej zaatakowała Korona w efekcie czego w 105 minucie wyszła na prowadzenie po kapitalnym dośrodkowaniu Marcina Cebuli i strzale głową Elii Soriano. Dwie minuty później gospodarze musieli radzić sobię w osłabieniu, bowiem drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Najemski. W 111 minucie piłkarze z Kielc podwyższyli prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Możdżeń, i choć nie był on zbyt mocny to znalazł drogę do bramki. Piłkarze Zagłębia zdołali w 120 minucie meczu zdobyć kontaktową bramkę, za sprawą Tomasza Nawotki, który z ostrego kąta pokonał Macieja Gostomskiego, jednak nie mieli już szans na remis poniewaz chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Korona Kielce mogła cieszyć się więc z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której jej przeciwnikiem będzie Wisła Kraków.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:2 (0:0) po dogr.
0:1 - Elia Soriano (105.)
0:2 - Mateusz Możdżeń (111.)
1:2 - Tomasz Nawotka (120.)

Zagłębie: Dawid Kudła - Robert Sulewski, Arkadiusz Jędrych, Arkadiusz Najemski, Konrad Wrzesiński (90. Tomasz Nawotka) - Patryk Mularczyk, Mateusz Cichocki, Rafał Makowski, Tomasz Nowak, Adam Banasiak (72. Wojciech Łuczak) - Alexandre Cristóvão (103. Szymon Lewicki).

Korona: Maciej Gostomski - Ángelos Argýris (58. Bartosz Rymaniak), Adnan Kovačević, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste (46. Marcin Cebula) - Łukasz Kosakiewicz, Mateusz Możdżeń, Fabian Burdenski (64. Jakub Żubrowski), Jakub Mrozik, Goran Cvijanovič - Elia Soriano.

Żółte kartki: Najemski, Makowski, Kudła - Burdenski, Cebula, Możdżeń.

Czerwona kartka: Arkadiusz Najemski (107. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).