Lotto Ekstraklasa: Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Górnika Zabrze

Dodany 10-09-2017, 17:09, do: Ekstraklasa,

W Niecieczy odbył się pierwszy niedzielny mecz 8. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym miejscowy Bruk-Bet Termalica przegrał z Górnikiem Zabrze 1:2 (1:1). Goście zagrali bez swojego najlepszego strzelca Igora Angulo, który nie zdążył w pełni wyleczyć urazu przywodziciela.

Gospodarze jako pierwsi poważnie zagrozili bramce przyjezdnych. W 8. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Jakub Wróbel i napastnik "Słoni" oddał strzał, który został przed bramką zablokowany przez obrońcę. Goście odpowiedzieli w 20. minucie i to od razu golem. Po podaniu Rafała Kurzawy precyzyjnym strzałem bezradnego Jana Muchę pokonał Damian Kądzior. Trzy minuty później Zabrzanie mogli objąć prowadzenie, lecz po centrze Damiana Kądziora fatalnie przestrzelił Rafał Wolsztyński. Moment później strzał Kurzawy pewnie wybronił golkiper Termaliki. Gospodarze również atakowali, lecz mniej zagrażali bramce. W końcu w 37. minucie Samuel Stefanik otrzymując podanie w szesnastkę zdecydował się techniczny strzał lobem i futbolówka opadając wpadła w okienko bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy okazję miał jeszcze Martin Miković, lecz jego próba przeszła nad poprzeczką.

W drugiej połowie oba zespoły początkowo prezentowały podobny niezbyt skuteczny poziom gry. W 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał głową Artem Putiwcew i gości w tej sytuacji uratował słupek. W odpowiedzi również po stałym fragmencie gry celnie głową przymierzył Mateusz Wieteska i Mucha zdołał nogą zatrzymać piłkę na linii bramkowej. W 67. minucie słowacki golkiper po raz kolejny popisał się dobrą interwencją bronią uderzenie Szymona Matuszka. W końcu przewaga Górnika została udokumentowana bramką. Po dośrodkowaniu z narożnika piłkę po strzale głową Daniego Suareza zdołał przy słupku zatrzymać Łukasz Piątek, lecz dobitka Łukasza Wolsztyńskiego była już skuteczna. Po tym trafieniu Zabrzanie skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i mądrze utrzymywali się przy piłce. Gospodarze zaciekle atakowali, lecz nie potrafili poważnie zagrozić bramce Tomasza Loski.

Dla Górnika było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Marcina Brosza z dorobkiem 15 punktów po zakończeniu spotkania objęli prowadzenie lidze. Bruk-Bet Termalica odniósł piątą porażkę w rozgrywkach i na pewno będzie zamykał tabelę po tej serii gier.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
0:1 - Damian Kądzior (20.)
1:1 - Samuel Stefanik (37.)
1:2 - Łukasz Wolsztyński (70.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha - Bartosz Szeliga, Akos Kecskes, Artem Putiwcew, Martin Miković - Roman Gergel (71. David Guba), Mateusz Kupczak, Łukasz Piątek (84. Patrik Misak), Samuel Stefanik, Szymon Pawłowski - Jakub Wróbel (46. Bartosz Śpiączka).

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj (90+1. Adam Wolniewicz) - Damian Kądzior, Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński (80. Marcin Urynowicz). Rafał Wolsztyński (37. David Ledecky).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).