Lotto Ekstraklasa: Lechia wyrywa trzy punkty w ostatnich minutach!

Dodany 11-09-2017, 19:01, do: Ekstraklasa,

W spotkaniu kończącym 8 kolejkę Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała w meczu wyjazdowym Piasta Gliwice 2:1 (1:1). Było to dopiero drugie zwycięstwo gdańszczan w tym sezonie.

Tekst alternatywny...

Mecz rozpoczęli podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka i to oni za sprawą Sasy Zivca w pierwszej minucie byli bliscy zdobycia bramki, ale Dusan Kuciak uprzedził Słoweńca. W 11 minucie na prowadzenie wyszli jednak goście, którzy po strzale z woleja Marco Paixao otworzyli wynik spotkania. Gospodarze nie podłamali się stracona bramką i już w 30 minucie doprowadzili do wyrównania. Martin Konczkowski zagrał na dalszy słupek do Stojana Vranjesa, a ten pokonał Kuciaka. W 40 minucie drugą żółtą kartką został ukarany Simeon Sławczew i przyjezdni musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Po zmianie stron ujrzeliśmy w drużynie gospodarzy Konstantina Vassiljeva, a w ekipie gości Romario Balde oraz Joao Nunesa. Do groźnej sytuacji w drugiej połowie pierw doszli goście, kiedy to w 59 minucie główkował Krasić, ale Szmatuła był na posterunku. Kilka minut później to gliwiczanie mogli objąć prowadzenie, ale Kuciak sparował strzał Vassiljeva na rzut rożny. Mimo, iż piłkarze Lechii grali w 10-tkę to potrafili stwarzać sobie sytuacje, ale niestety nie przynosiły one kolejnych bramek. Dopiero w 87 minucie wprowadzony zaraz po przerwie Romario Balde łatwo poradził sobie z Konczkowskim i pięknym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Wynik do końca meczu już nie uległ zmianie i trener Nowak mógł być zadowolony ze swoich piłkarzy, którzy mimo osłabienia potrafili zdobyć 3 punkty.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)
0:1 - Marco Paixao (11.)
1:1 - Stojan Vranjes (30.)
1:2 - Romario (88.)

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Uros Korun, Hebert, Dario Rugasević - Stojan Vranjes (73.Łukasz Krakowczyk), Marcin Pietrowski, Patryk Dziczek (46.Konstantin Vassiljev), Sasa Zivec, Joel Valencia (66.Maciej Jankowski) - Michal Papadopulos

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski (46.Joao Nunes), Błażej Augustyn, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Wawrzyniak - Simeon Sławczew, Milos Krasić (69.Daniel Łukasik), Mato Milos, Rafał Wolski, Patryk Lipski (46.Romario Balde) - Marco Paixao

Żółte kartki: Zivec - Wojtkowiak, Lipski, Wolski, Slavchev x2, Romario

Czerwona kartka: Slavchev (dwie żółte)