La Liga: Kluby z Madrytu znów straciły punkty

Dodany 12-09-2017, 18:44, do: Liga hiszpańska,

Po trzech kolejkach Primera Division dwie drużyny mają na koncie komplet zwycięstw. Jest to FC Barcelona i Real. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby, chodziło o ''Królewskich'' z Madrytu, a nie Biało-Niebieskich z San Sebastian.

Tą serię gier rozpoczęło piątkowe starcie pomiędzy klubami położonymi na przedmieściach stolicy Hiszpanii: CD LeganésGetafe CF. Lepszy okazał się beniaminek wygrywając 1:2 po golu Alvaro Jimeneza w 84. min. Dwanaście minut wcześniej karnego dla gospodarzy wykonywanego przez Miguela Ángela Guerrero wybronił Vicente Guaita.

Sobota rozpoczęła się natomiast od kolejnej straty punktów przez ''Królewskich". Mistrzowie Hiszpanii przegrywali od dwunastej minuty po trafieniu Ivana Lopeza. Jeszcze w pierwszej połowie zdołali oni doprowadzić do wyrównania, dzięki bramce Lucasa Vázqueza, lecz później nie potrafili sięgnąć po trzy punkty. Dodatkowo w końcówce czerwoną kartkę ujrzał Marcelo. Kilka godzin później punkty znów stracił też drugi największy klub z Madrytu - Atletico - które w ciekawie zapowiadającym się pojedynku zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z Valencią. Ostatnie dwa sobotnie spotkania zakończyły się wysokimi wygranymi gospodarzy. Sevilla FC po trzech golach w drugiej połowie pokonała na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, SD Eibar. Zdobywcami bramek w tym spotkaniu byli: Ganso, Wissam Ben YedderNolito. Jeszcze wyższą wygraną odniosła FC Barcelona, która w meczu derbowym rozniosła na Camp Nou, Espanyol 5:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Lionel Messi. Przy piątym golu dla Barcy asystę zaliczył debiutujący w tym meczu w barwach ''Blugarny'' Osmane Dembele. Po trzech kolejkach Real Madryt i Atletico tracą już do prowadzącej w tabeli ''Dumy Katalonii'' cztery punkty.

W niedzielę bramki Deportivo La Coruña w spotkaniu z Realem Sociedad strzegł Przemysław Tytoń. Rywale oddali na bramkę Polaka cztery celne strzały, z których wszystkie wpadły do bramki gospodarzy. Choć sam polski golkiper jedynie przy ostatnim trafieniu powinien zachować się lepiej. Piłkarze z Estadio Anoeta są obecnie wiceliderami ligi hiszpańskiej. W pozostałych niedzielnych pojedynkach zwyciężali gospodarze: Athletic Bilbao, Villarreal CFCelta Vigo, która w rewanżu za półfinał Pucharu Króla pokonała 1:0 Deportivo Alavés po bramce Maximiliano Gómez.Tą kolejkę zakończył poniedziałkowy mecz pomiędzy MalagąLas Palmas, w którym lepsza okazała się ekipa z Wysp Kanaryjskich wygrywając na wyjeździe 1:3.

CD Leganés - Getafe CF 1:2 (0:1)
0:1 - Mauro Arambarri (38.)
1:1 - Miguel Ángel Guerrero (65.)
1:2 - Álvaro Jiménez (85.)

Real Madryt - Levante UD 1:1 (1:1)
0:1 - Ivan Lopez (12.)
1:1 - Lucas Vázquez (36.)

Valencia CF - Atletico Madryt 0:0